Juhend: Kuidas seadme varukoopiat pilvest taastada?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kirjutasime äsja sellest, miks oma telefoni varukoopiat pilve laadida ja kuidas seda teha. Nüüd aga uurime, kuidas varukoopia pilvest kätte saada ning uude seadmesse laadida.

Selleks, et pilvekoopia laadimist alustada tuleb veenduda, et seadmele oleks tehtud tehaseseadete taastamine. See tähendab, et seadmest on kõik eelnevad andmed kustutatud ja telefon või tahvelarvuti vajab seadistamist. Kui ostsid uue seadme, ongi ta täpselt selles seisus, ka kasutatud seadmeid tuleks müüa nii, et seadmele on enne müümist tehtud tehaseseadete taastamine.

iOS

Kui seadistad uut iPhonet, iPadi või iPodi, saad lihtsasti oma andmed pilvekoopiast taastada. Lülita seade sisse. Vali keel, milles soovid seadet kasutada, regioon kus asud ning liitu wifi võrguga. Seejärel küsib seade, kuidas jätkata. Võimalik on seadistada seade kui täiesti uus seade või taastada see iCloudi või iTunesi varukoopiast.

Vali Restore from iCloud backup. Seejärel tuleb sul oma Apple ID’d kasutades sisse logida. Seade kuvab loetelu hiljutistest varukoopiatest. Siinkohal on mõistlik valida kõige uusim varukoopia, et su andmed oleksid võimalikult uued. Seade asub seadeid ja andmeid võrgust alla laadima. Peale seda protsessi avaneb su iPadi või iPhone koduekraan ning alustatakse rakenduste allalaadimist, kuna rakendusi endid varukoopias ei sisaldu.

Kõik rakendustesse loodud andmed ja seaded on varukoopias alles, kuid rakendus ise pesitseb endiselt rakendustepoes. Peale rakenduste laadimist ongi varukoopiast taastamine lõppenud ja seade kasutamiseks valmis.

Muide, mõistlik on hoida  seadet varukoopiast taastamise ajal vooluvõrgus, kuna intensiivne andmete laadimine kulutab üsna palju energiat.

Android

Sarnaselt iOs seadmetele peab Androidi kasutav seade olema enne varukoopiast taastamist läbinud tehaseseadete taastamise. Lülita oma seade sisse, määra keel, milles soovid seadet kasutada ning ühendu wifi võrguga. Seejärel tuleb sul sisse logida oma Google kontoga, kuhu andmed eelnevalt on varundatud. Google teenuste (Google Services) lehel tuleb sul kinnitada, et soovid varundamisteenust (backup service) oma seadme jaoks. Seejärel pakub seade sulle võimalust lisada veel ühe meilikonto, siin on võimalik see lehekülg lihtsalt vahele jätta.

Nüüd küsib seade, millisest seadmest pärit varukoopiat taastada soovid. Vali oma soovitud seade ja telefon kuvab loetelu rakendustest, mille varukoopia Google serveris leidub. Kui soovid kõik rakendused ja sätted taastada, vajuta lihtsalt Restore ehk Taasta. Peale seadistamist laeb su seade alla rakendused ja sätted nii, nagu nad varukoopia tegemise hetkel olid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.