Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Apple kolib oma pilve Google’i juurde

screenshot_4.png

Apple on oma pilveteenust iCloud hoidnud seni Amazoni serverites, kuid nüüd kolib sealt minema ja võtab vastu hoopis Google’i pakkumise. Kasutajate jaoks teenustes midagi ei muutu.

Apple sammub mitmete teiste pilveteenuste pakkujate jälgedes kasutades failide hoiustamiseks mitmeid erinevaid teenusepakkujaid. Firma on investeerinud miljoneid dollareid enda andmekeskuste arendamiseks, kuid sellest ei piisa. Nüüd hoiustatakse osasid andmeid Google’i pilveserverites ning kui kuulujutte uskuda, võib ka IBMi pilveteenus hakata varsti hoidma Apple’i klientide faile.

Teadete kohaselt maksis Apple Google’ile nende andmekeskuse kasutamise eest 400-600 miljonit dollarit, kuid Google ilmselt tehingust suurt kasumit ei teeni.

Google’i jaoks on antud hetkel palju olulisem oma kliendiportfoolio mitmekesistamine. Enamustel suurtel pilveteenustepakkujatel on ette näidata lai ampluaa erinevaid kliente, kuid Google'i teenuseid pole senini prominentsed kliendid väga kasutanud. Apple’i lisandumine nende portfooliosse on Google’ile kindlasti väga oluline verstapost.

 

Foto: kuvatõmmis

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid