Rubriigi toob sinuni 

Amazon ostis ära suure toidupoodide keti, mille tulemusel kannatab enim Microsoft

Amazoni hiljutine toiduketi Whole Foods ost raputab lisaks toiduainete turule ka pilveturgu, kuna võtab Microsoftilt ära olulise kliendi nende Azure pilveteenuse jaoks.

Nimelt ostis Amazon eelmisel nädalal ära Ameerika Ühendriikides populaarse toidupoodide keti Whole Foods ning käis söögipoodide eest välja kopsaka 13,7 miljardit dollarit. Whole Foods on pikaaegne Microsoft Azure pilveteenuse ning Office 365 kontoritarkvara kasutaja, seega tuleb Microsoftil ilmselt tulevikus Whole Foodsile teenuse pakkumisest loobuda. Seda põhjusel, et kuigi Amazon jätab Whole Foodsi enda tegevustes vähemalt praeguse info kohaselt iseseisvaks, siis on aja möödudes ilmselt keeruline trumbata Amazoni teenuste kasutamise mugavust ning odavust.

Lisaks sellele toetub juba praegu suur osa Whole Foodsi taristust Amazoni pilveteenuse peale, seega on veel enam Amazoni teenustele üleminek äri jaoks loogiline samm.

Ainuke osa, milles Amazon Microsoftile päris samaväärset teenust veel pakkuda ei suuda, on kontoritarkvara. Nende Workdocs lahendus ei ole veel praeguse seisuga Office 365 võrreldaval tasemel.