Rubriigi toob sinuni 

Rootsis saab rongis pileti asemel kasutada käe sees olevat kiipi

Rootsis kasutavad tuhanded inimesed käe sisse paigaldatud mikrokiipe, et enda pileteid kohalikus ühistranspordis registreerida.

Täpsemini kasutatakse mikrokiipe rongitranspordiettevõtte SJ Rail rongide peal, kus klientidel on võimalik enda ostetud pilet käe sees oleva mikrokiibi peale salvestada ning seejärel kontrollib kontrolör pileteid nutitelefoniga kiipe skaneerides. Ettevõtte andmete kohaselt kasutab rongides antud süsteemi ligikaudu 3000 kiibistatud inimest. Kokku kasutab riigis taolisi kiipe hinnanguliselt 20 000 inimest.

Kiipe rongifirma siiski inimestele ise ei paigalda. Seda teeb kohalik idufirma Epicenter, kes on juba ka oma töötajaid kiibistanud. Seega kasutab rongifirma lihtsalt ära juba olemasolevat tehnoloogiat. Kuna kiibid on mõnede inimeste kätes juba olemas, siis loodi võimalus, et neid saaks ka rongides kasutada.

Sisuliselt on tegu tavaliste NFC (Near Field Communication) tehnoloogiat kasutavate RFID kiipidega, mida paigaldatakse inimestesse erinevate katsete käigus üle maailma. Näiteks tuli hiljuti välja uudis, et Tallinnas tegutsev ettevõte Mainor Ülemiste AS kiibistab samuti enda töötajaid, et näiteks automaadist kohvi võtta.