Reisinipid: Trad.Attack reisib mõne äpi ja sisetunde abil

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
1si28bjan16c94.jpg

Nutika reisimise rubriik on täna kätte saanud ansambli Trad.Attack, kes usinasti maailmas ringi tiirutades erinevatele muusikafestivalidele Eesti mõnusat folkmuusikat viib. Kuid millist nutivarustust kasutab bänd, kes laval vaatab tagasi esivanemate poole?

Navigeerimine ennekõikeehk Google Maps!

Trad.Attacki meeskonna liikmete seadmeis on tähtsal kohal Google Maps, mis võõrastes linnades orienteeruda aitab. Sellest kaugel ei ole ka sotsiaalmeedia rakendused nagu Facebook ja Instagram, ilmarakendus yr.no ning hotellidebroneerimisäpp AirBNB. Bändi helimees Rainer Koik kasutab usinalt ka Tallinna lennujaama äppi, kuhu koondub kogu info siinsete lendude kohta. Samuti kasutab ta reisimisel iPhone Wallet nimelist rakendust, kuhu on võimalik salvestada kõik pardakaardid, ilma neid välja trükkimata. Igavushetkedel armastab ta mängida aga laevade pommitamist või surfata 9Gagis.

"Tegelikult kasutan igapäevaselt, nii kodus kui ka välismaal erinevaid muusikaga seotud äppe, näiteks metronoomi (proMetronome) või mõnda häälestajat, et kiirelt nooti leida,"räägib bändi trummar ning laulja Tõnu Tubli.

Ringiliikumise ja majutuse korraldab festival

Muusikafestivalidel esinedes on tõenäoliselt üks mugavus see, et transpordi korraldab tihtipeale festival. Kuid aegajalt tuleb Trad.Attackil liikuda välismaal nii ühistranspordi kui ka rendiautoga, samuti on nad kasutanud ka näiteks Uberit, selgitas bändi laulja jatorupilli, parmupilli ning vilede mängija Sandra Vabarna. "Parim viis liikumiseks ja nägemiseks on jala aga vahel on veidi Hertzi vaja," naerab Tõnu.

Sarnaselt transpordile pakuvad festivalid tihti ka majutust. Kui nii ei lähe, kasutab bänd reisikorraldaja abi, kes vajalikud hotellid leiab. Ning aegajalt on kasutatud ka AirBNB teenuseid.

Toitlustamiseks ulatab käe bändi agent

Bändi sõnul on nende agent tõeline gurmaan ja tema uurib alati ette parimad toidukohad. Muidu küsivad nad juhiseidhotellist või lähevad lihtsalt välja ja leiavad mõne koha.

"Mõnes kohas oleme ka kasutanud Tripadvisori soovitusi,"räägibSandra. "Üldiselt lähme vaibi pealt,"lisab bändiliige Jalmar Vabarna juurde. Siiski, bändiliikmed slelgitavad, et vahest on kõige lihtsam leida sobiv söögikoht Google'i abil või küsida kohalikelt.

Internetti pääsemiseks wifi, või rändlus

Bändi liikmetel on tihtipeale reisil kaasas ka arvutid. "Tahvli asemel on kaasas läptopp, sest pean ka reisil olles palju tööd tegema, mis vajab arvutit. Sellepärast ostsin ka väikse ja kerge arvuti,"ütleb Sandra. "Üldiselt kasutan välismaal wifi võrke aga on ka ette tulnud, et peab asukoha selgitamiseks rändlust kasutama, seda aga tuleb targalt teha, sest näiteks Kanadas on täitsa vabalt võimalik mõne sekundiga endale üüratu rändlusarve tekitada,"räägib Tõnu.

Foto: Scanpix/PM/Sander Ilvest

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.