Reisinipid: Toomas Uibo pole paberpiletit ammu näinud ja tahaks iPhone’iga kaasa akupanka

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Scanpix/PM/Tairo Lutter

Pole ilmselt kahtlust, et lennufirma töötajatel tuleb palju reise ette võtta. Millist rolli aga omab kõige selle juures nutiseade ja kogu lai äppide maailm? Oma kogemusi jagab Geeniuse lugejaga Nordica turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Uibo.

Paberpilet? Mis see on?

Uibo sõnul ei saa reisimisel nutiseadme kasutamisest üle ega ümber. “Kõik lennupiletid ja check-inid tulevad läbi telefoni. Ma ei mäletagi, kuna viimati paberpiletit oleksin kasutanud,” ütles ta. Lisaks lendudele kasutab Uibo aktiivselt Booking.com teenust, mille kaudu tihtipeale, kuid mitte alati, kõige soodsamaid pakkumisi leiab.

“Kunagi oli juhus, kus broneerisin Bookingust hotelli ära. Läksin hotelli ja selgus, et hotellis oli oluliselt odavam pakkumine. Kirjutasin Bookingusse, esimene mõte oli muidugi see, et tegu on nii tohutult suure ettevõttega, et ma jäängi ootama seda vastust, aga üllataval kombel see laabus minutitega. Öeldi, et jah, saad selle sama hinna meilt. Kõik laabus ja mingit probleemi ei olnud,” rääkis Uibo Booking.com kiirest klienditeenindusest. Reisides eelistabki Uibo hotelle, Airbnb sarnaseid teenuseid ta kasutanud ei ole.

Linnades ringi liikumiseks on Uibol tavaliselt abiks Google Maps. See, kas seda kasutada ühistranspordis või rendiautos, sõltub tavaliselt reisi tüübist. “Kui on ikkagi ärireis, siis olen ikkagi rendiautot kasutanud, ka perepuhkusel, kuid see oleneb päris palju situatsioonist. Suurlinnades pole auto järgi kindlasti vajadust. Seal autoga küll ei taha liigelda, pigem ikka ühistransport.”

Äppides asuvad reitingud juhatavad valele teele

Kuid selleks, et kuhugi minna, on vaja kohta, kuhu minna. Uibo eelistab siin vähemtehnoloogilist lahendust ehk vaadata tänaval lihtsalt ringi, millisesse söögikohta siseneda. “On erinevaid kogemusi. On olnud olukordi, kus väga kõrge reitinguga restorani Pariisis ei läinud isegi uksest sisse, sest see mis seal oli, oli päris õudne, aga on ka mitmeid positiivseid kogemusi,” sõnas Uibo ning lisas, et reitingute usaldamisega tuleks olla pigem ettevaatlik.

Samas on reisides Uibol akupank pidevalt kaasas. Tema sõnul on see iPhone 6 puhul hädavajalik. “Telefonina on ta hea, olen üle kümne aasta iPhone’i kasutanud, aga kõige nõrgem on tõesti aku. See [akupank – toim.] võiks neil lausa karbis kaasas olla.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.