Reisinipid: bändil Ewert and The Two Dragons on tuuride haldamiseks spetsiaalne äpp

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
1si16jul17a11.jpg

Sel nädalal piilume bändi Ewert and The Two Dragons nutimaailma, et saada teada, milliseid äppe, lahendusi ja vidinaid bänd ringi tuuritades kasutab.

Bänd ning selle liikmete perekonnad kasutavad aktiivselt Apple'i seadmeid. Seega on Facetime ja iMessage ühed kasutatavamad suhtlusvahendid reisil. Ringi sõites on tihti vaja Waze'i abi, et ummikuid vältida ning kui internet peaks kaduma, on seadmesse laetavate kaartidega kohal CityMaps 2Go. Erialastest äppidest kasutab bänd paremaks tuuritamiseks Master Tour nimelist äppi.

"Master Tour on mugav bändimehe äpp, kus saab kõik kohustused ja kellaajad kirja panna ja siis on kõigil liikmetel info olemas. Elu aga näitas, et tuurimanageri käest küsisime jätkuvalt kogu aeg, et mis kell miski algas. Vastuseks tuli lakooniline: “vaata äpist!"," ütles bändi laulja ja klahvpillide mängija Ewert Sundja.

Samuti selgub meeste jutust, et telefoni vaikimisi laetud rakendused ei ole nii halvad midagi. Oma ideede kiireks salvestamiseks kasutavad bändi liikmed VoiceMemos rakendust ning reisipilte jagatakse läbi iOS'i Photos rakenduse. Loomulikult on tuuritamise juures oluline ka fännidega suhtlus, sestap on vaja ka Twitteri, Instagrami ja Facebooki äppe. Igavuse peletamiseks võib pikkadel bussireisidel ühiselt näiteks Ticket to Ride nimelist mängu mängida.

Kaardirakendused aitavad leida söögikohti

Linnas ringi liikudes on abi ka Google Mapsi või teistesse kaardirakendustesse integreeritud arvustuste ja söögikohtadehindamissüsteemidest, millest on hea kõhutäie leidmise puhul palju abi. "Maanteede peal on valikud tihti üsna kasinad – lähed sinna mis parasjagu teepervel on, aga linnades vaatame ikka kaardirakendusest järgi, kus miski asub, mille järgi kõige suurem isu ja mis kõige lähemal. Vanasti uurisime Yelp’ist arvustusi, nüüd on see kõik mugavalt juba olemasolevatesse rakendustesse integreeritud," ütles Sundja.

Ringi liikudes on bändil enamasti abiks tuuribuss, kuid omapäi või väiksemate gruppidena ringi liikudes saab kasutatud ka metrood, busse ja viimasel ajal ka üha enam Uberit. "Ajad on muutunud. Paar aastat tagasi ei julgenud rändlust sissegi lülitada aga nüüd vähemalt Euroopas ei ole asi enam nii hull. Ameerikas käies oleme viimastel kordadel kohalikud simkaardid ostnud. Omavaheline suhtlus tasuta ja datapakett ka olemas," kommenteerib Sundja interneti saamise võimalusi.

Foto: Scanpix/PM/Sander Ilvest

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.