Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Parim tarkvara, millega reisile meelelahutust kaasa võtta

man-person-people-train.jpg

Reisimine tähendab uute kohtade nägemist, aga paratamatult käib reisimisega kaasas ka üksjagu ootamist. Ole sa lennukis, laevas või rongis, nende programmidega saad oma aja kaasavõetud meelelahutusega täita.

Spotify

Spotify on üks parimaid lahendusi muusika kuulamiseks ning kindlasti on see abiks ka reisides. Spotify töötab muidu küll vaid interneti olemasolekul, kuid kui oled otsustanud hakata tasuma kuutasu, siis saad omale meelepäraseid muusikapalasid kuulata ka ilma internetita. Sellest tuleb siiski enne rakendusele märku anda, et see saaks palad alla laadida.

Google Play Movies, iTunes, torrentid

Need lahendused lubavad vaadata filme või telesarju. Esialgseks allalaadimiseks peab küll internetiühendus olemas olema, kuid kui film või sari on juba alla laetud, siis saad seda vaadata ka ilma internetiühenduseta.

Google Play Movies filme ja sarju saab uurida siin, iTunesi kataloogi siin. Mõned filmitootjad levitavad oma teoseid ka torrentite abil, kuid lõviosa sellest materjalist on ikkagi piraatkoopiad, mida laadida ei tohiks.

Netflix

Netflix töötab küll vaid interneti olemasolul, kuid kui suudad mõnes sadama, lennu-, buss-, või rongijaama nurgast wifi leida, siis saad siiski hiigelsuurt filmide ning sarjade kataloogi nautida.

E-raamatud

Harilikult on sinu nutiseadmes mõni e-raamatu rakendus karbist välja võttes olemas. Enne reisile asumist tuleb vaid soovitud raamatud alla laadida ning lennukis või laevas ongi midagi teha. Kui telefonis juba rakendust pole, siis sobivad selleks otstarbeks näiteks Kindle’i rakendus, mille kaudu pääseb maailma suurimasse ingliskeelsesse e-raamatute poodi. Oma e-raamatute pood on ka Kobo e-lugeritel.

Eestikeelseid e-raamatuid leiad Rahva Raamatust, Apollost või Elisast.

Audible

Audible lubab alla laadida audioraamatuid. See on sama hea, kui e-raamatu lugemine, kuid sa ei pea väsitama oma silmi ning saad vaid aknast välja vaadata ning loo kulgu kuulata.

Mängud

Enne reisile asumist lae alla mõni mäng, mida saad ilma internetita mängida. Need aitavad mõtted teekonnalt eemale saada ning aitavad aega sisustada. Häid mänge on palju, seega soovitame leida endale kõige meelepärasema. Võid proovida näiteks erinevaid strateegiamänge või lihtsaid puslemänge. Hetkel on mõned populaarseimad mängud näiteks Color Switch ja Geometry Dash Androidi peal ning Piano Tiles 2  või Color Switch iOS'i peal.

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid