Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Ott Lepland eelistab välismaal liiklemiseks ühte kodumaist rakendust

1tll20oct16a20.jpg

Välismaal reisides ei pea tingimata kasutama mõnda tundmatut teenust, kuna ka teistes riikides töötavad eestlaste loodud rakendused, selgitab laulja ja muusik Ott Lepland.

Leplandi äpivaramu on reisides üpris standardne. Välismaal ringi liikudes kasutab ta Google Mapsi, kuid autoga liigeldes on abiks Waze, mis lisaks liikumisjuhistele kuvab ka reaalajas muutuvat liiklusinfot, ummikuid, liikluspolitseinike asukohti ning teel valitsevaid ilmaolusid.

Samas eelistab Lepland ühistranspordi kasutamise või Uberiga sõitmise asemel hoopis kodumaist Taxify teenust, mis on ka mitmesse teise Euroopa linna laienenud. "Ühistransporti ma eriti ei kasuta, Euroopas kasutan Taxifyd seal kus võimalik, enamasti liigun taksoga," ütles Lepland.

Reisil olles kasutab Lepland suhtlemiseks ka Facebooki abi, et olla kursis maailmas toimuva ning sõprade tegemistega.

Rakendused aitavad reisi ette valmistada

Selleks, et reisi ette valmistada, kasutab Lepland maailmakuulsat majutuse broneerimise teenust Booking.com. Samas vaatab ta aegajalt ka AirBNB poole, kuna see teenus võib vahel pakkuda Booking.com’ist oluliselt huvitavamaid majutuskohti.

Kolmas teenus, mida Lepland reisi planeerimiseks kasutab, on Momondo. See teenus võrdleb tuhandeid erinevaid hotelli- ning lennuteenuste pakkujaid, leides alati parima ning kõige mugavama lahenduse.

Olles kohale jõudnud, külastab Lepland üldiselt lähimaid söögikohti ning nende otsimisele kuigi palju aega ei kuluta. "Arvustusi ma väga ei uuri, iPhone’i otsingust näeb mis on parasjagu lähedal. Lasen ennast üllatada," ütles ta.

Foto: Scanpix/PM/Toni Läänsalu

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid