Need on parimad rakendused juhuks, kui reisid üksinda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Mõnikord on hea elu korraks pausile panna ning lihtsalt üksinda üks pisike reis teha. Pole selle juures midagi imelikku või üskildast ning omapäi maailma avastamine võib olla väga vahva.

Selle jaoks on olemas ka mõned rakendused, mis iseseisvat reisijat abistada võiksid.

Detour

Siinkohal on tegu rakendusega, mis pakub audioekskursioone. See tähendab, et rakenduse abiga on võimalik sihtkohas kõrvaklapid kõrva panna ning lasta varasemalt salvestatud häälel end mööda linna ringi juhatada.

Antud juhul sõltub rakendus väga tugevalt asukohast, seega igal pool sellest abi pole. Küll aga saab vahvaid audiotuure teha näiteks Londonis, Pariisis, Roomas, Berliinis ja Barcelonas. Ühendriikidesse reisijatele on saadaval ka San Francisco, Los Angeles, New York ja Austin.

Tuurid päris tasuta siiski ei ole, iga audioekskursiooni eest tuleb välja käia 5 dollarit või 4,47 eurot.

Peek

Peek on rakendus, mis viib kasutaja kokku erinevate kohalike ekskursioonidega. Kui eelmine rakendus pakkus audiotuure, siis Peeki kaudu saab leida päris ekskursioone. Rakendusest on võimalik valida ka erinevat tüüpi ekskursioone, seega kindlasti ei pea leppima vaid traditsioonilise muuseumikülastusega. Näiteks Londonis on võimalik võtta ette James Bondi tuur, mis sisaldab lõunasööki Heatherden Hallis, kus filmiti spioonisaaga osa “From Russia With Love”.

Ekskursiooni broneerimiseks tuleb valida sobiv aeg ning seejärel tuleb lihtsalt minna kohale ning nautida teiste rakenduse kasutajate seltskonda.

Rakendus toimib 22 linnas üle maailma ning on tasuta allalaetav iOS operatsioonisüsteemiga seadmetele või kasutatav veebibrauseri kaudu.

EatWith

Kui suurest tuuritamisest kõht tühjaks peaks minema, siis võib proovida EatWith veebilehte, mis on sisuliselt Airbnb restoranidele. See tähendab, et sööma on võimalik minna mõne kohaliku inimese koju.

Selleks tuleb veebilehel panna kinni aeg, maksta määratud summa ning seejärel ongi võimalik minna mõne kohaliku inimese koju sihtriigi maitseid proovima.

Võõrustajaks saab hakata igaüks ning seetõttu on lahendus levinud juba üle 200 linnas üle maailma. Ühe vaste võib leida isegi Tallinna kohta.

Reisi turvaliselt

Üksinda reisides on oluline ka enda turvalisuse peale mõelda. 

Näiteks on heaks variandiks rakendus Companion, mis jagab kasutaja asukohta valitud sõpradega. Rakenduses on ka niiöelda paanikanupp juhuks, kui tunned, et oled ohus. Sellisel juhul saavad teate sinu tuttavad. Vajadusel on võimalik lasta rakendusel ka otse politseile helistada. Rakendus on saadaval nii iOS’ile kui Androidile.

Väikese summa eest on võimalik kasutada ka rakendust SafeTrek, mis helistamist ei nõua. Kui kasutaja tunneb end ohus olevat, saab hoida all rakenduses olevat nuppu. Kui see lahti lasta tuleb sisestada eelnevalt paika pandud neljakohaline PIN-kood ning seejärel kutsub rakendus automaatselt kasutaja asukohta kohalikud ametivõimud kohale. Rakendus on saadaval nii iOS’ile kui Androidile.

Ideaalis pole neid rakendusi kunagi kasutada vaja, kuid üksinda reisides on alati parem karta kui kahetseda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.