Rubriigi toob sinuni 

Milline on elu omapärases kapselhotellis?

Kui Euroopa ning ülejäänud läänemaailm on harjunud traditsiooniliste suurte hotellitubadega, siis mujalt maailmas leiab märksa teistsuguseid näiteid. Ida pool on näiteks üsna levinud selline majutuslahendus, kus ühe tavalise Euroopa hotellitoa sisse on mahutatud näiteks 40 inimese magamiskohad.

Täpsemini on tegu kapselhotellidega, mis on riikides nagu Hiina või Jaapan üsna levinud. Idee seisneb selles, et inimese magamiskoht on tehtud võimalikult väikeseks mõttega, et majutusteenus saaks olla võimalikult odav.

Kuna kapslid ise on võimalikult väiksesed, siis tähendab see, et ühe aseme hind ei ole majutaja jaoks eriti suur. Seega kui reisija esmaseks prioriteediks on odav teenus, siis on kapselhotellid tema jaoks lausa ideaalsed.

Vajalik tehnika on olemas

Siiski ei paista kapselhotellist peale ruumi eriti midagi puudu olevat. Enamasti on ase varustatud ekraaniga, kust kohalikku telesisu nautida ning ka vajalike pistikutega, et kaasas olevaid nutiseadmeid laadida.

Lisaks sellele on enamasti olemas ka kõrvaklapid, et mitte kõrvalkapslis olevaid ööbijaid häirida ning mingit sorti vahend tulede või temperatuuri kontrollimiseks.

Kuna köök või pesemisruum sisuliselt ühe magamiskoha suurusesse kastikesse ei mahu, siis on need ruumid ühiskasutatavad. Kapsel ise on mõeldud sisuliselt vaid magamiseks.

Enamasti on taolistes hotellides mõni suurem ühiskasutatav ruum vaba aja veetmiseks, kus on lauad ja toolid ning lisaks ka ruumid pesemiseks ning tualetis käimiseks.

Kui palju see siis maksab?

Konkreetset hinda on keeruline paika panna, kuna nagu ikka, need varieeruvad. Üldiselt võib öelda, et kapslis ööbimine on tavalises hotellis ööbimisest ligikaudu poole odavam. Ühe öö hinnad jäävad enamasti 15-30 euro vahemikku öö kohta, seega kui eesmärgiks on reisil olles võimalikult vähe raha kulutada, siis võib taoline lahendus vägagi mõistlikuks osutuda. Siiski tasub meeles pidada, et hinnad võivad regiooniti varieeruda. Samas, kui kapselhotell on kuskil kallim, siis on ilmselt kallim ka tavalises hotellis ööbimine.

Kapselhotellid asuvad enamasti ka võrdlemisi kesklinna piirkonnas, seega odava hinna eest saab samas hea asukohaga ööbimise.

Selge on siis see, et mainitud kapslid ei ole ilmselt parimad lahendused suurtele gruppidele või peredele. Kuna kapslid on mõeldud vaid ühele inimesele korraga, siis võib nendes lastega ööbimine keerukaks osutuda.