Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Mihkel Raud jagab reisinippe: Yelp ning Foursquare teevad välismaal endiselt ilma

1mm28oct16q17.jpg

Sellenädalases reisinippide rubriigis jagab nutikast reisimiseks nõuandeid Mihkel Raud, kes on äsja poelettidele toonud oma raamatu "Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda". Uurime Mihklilt, milliseid äppe ja nutilahendusi ta välismaal viibides kasutab.

Peamiselt Ameerika Ühendriikides reisiv Raud kasutab hulgaliselt erinevaid rakendusi reisi sujuvamaks planeerimiseks ja toimimiseks. Üks keskne rakendus on Tripit, mis koondab endasse kogu reisiks vajaliku info.

"Ta võtab automaatselt minu Gmaili inboxist igasuguste Bookingute info ja paneb need mulle sinna äppi," selgitab ta Tripiti tööpõhimõtet. Äpp koondab nii lendude kui ka hotellide broneeringud, nii et lennujaamas viibides ei peaks lennupiletilt väljumisaega otsima.

"Mul on seda reisimist ikka tõesti päris palju ja ma lihtsalt ei jõua neid otsida, kuna see võtab lihtsalt väga palju aega. Aga siis nad on mul seal Tripitis, kus ma näen kõike, ka ooteaegade pikkusi lennujaamades, hotelle ja nii edasi, ühesõnaga kõik on ühes kohas olemas," räägib Raud.

Tihtilugu Raud enda reisideks kõiki peatumiskohti ja lende ette ei broneeri. Käigupealt broneeringute tegemiseks kasutab ta Booking.com’i hotellide ning Orbitz nimelist teenust lendude broneerimiseks. Kolmandaks broneerimiste abiliseks on Hopper, mis tema sõnul on sisuliselt äppi pandud reisibüroo.

Linnas liikudes on abi lihtsast kompassist

Kohapeal ringi liikudes kasutab Raud nii ühistransporti kui ka sõidujagamisteenust Uber. "Kui ma olen New York Citys, siis sõidan ma ühistranspordiga. On mitmeid New York City metrooäppe, kus on võimalik vaadata seda, kuidas on kõige mõistlikum minna. Siis on selline väga lahe äpp nagu Compass, mille printsiip on see, et kui ma astun metroost välja, siis tihtilugu on New Yorgis ristmikud nii ühesugused ja ma ei saa aru, kus põhi, lõuna, ida või lääs on. Ja see on äpp, mille võtad välja ja ta ütleb sulle täpselt. Kui sa hakkad liikuma, siis ta annab sulle teada, kas sa liigud põhja, lõunasse, itta või läände," kirjeldab ta ringi liikumise võimalusi.

Lisaks ühistranspordile kasutab Raud ohtralt Uberit, nii välismaal kui ka kodus Eestis viibides. Ehkki Uber Tallinnas on suhteliselt odav, ei saa seda öelda New Yorgi kohta. "New Yorgis võib täiesti vabalt sõltuda see kellaajast," selgitab ta.

Restoranivalikud tulevad Yelpist ja Foursquarest.

Erinevate söögikohtade leidmiseks kasutab Raud samuti tervet müriaadi äppe. Ringi liikumiseks Google Maps, söögikohtade arvustuste hankimiseks Yelpi. "Vahepeal ma kasutasin neid igasuguseid. Tõmbasin kõik äpid alla mis vähegi puudutavad restorane. Aga ma jõudsin ikkagi tagasi selle juurde, et Yelp on kõige mugavam. Yelp on integreeritud ka Apple Maps’i, millega mul Eestis ei ole midagi teha aga nii kui ma Ameerikas maandun, on sellest kohe kõvasti abi," selgitab ta.

Lisaks Eestis mitte kasutatavale Yelpile on Raua sõnul viimasel ajal üpris kasutatavaks muutunud ka Google Mapsist leitavad arvustused erinevate paikade kohta ning ohtrat kasutust välismaal leiab ka Foursquare, mis paar aastat tagasi kaotas suure hulga kasutajaid, lüües lahku check-in’e võimaldava teenuse ning asukohtade arvustused.

Telefon, kui ainus vajalik seade

Lisavidinaid peale oma iPhone 6s Plusi Raud reisides ei kasuta. Isegi mitte akupanka. "Vanasti oli küll iga asja jaoks eraldi asi, aga nüüd on nii, et ei ole isegi beebimonitori vaja, kõik asjad on telefoniga hallatavad. Mul ei ole fotoaparaati,mul ei ole eraldi GPS seadet, mul ei ole skännerit, mitte midagi. Akupangaga on selline lugu, et kui ma reisin, siis ma istun vähem ninapidi oma telefonis ja üritan vaadata ümberringi, vaadata neid kohti kus ma reisin. Mul on iPhone 6s Plus, mis on päris suure ja hea akuga, nii et mul seda probleemi ei ole, et mu telefon jookseks akust tühjaks."

Foto: Mihkel Maripuu/PM/Scanpix

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid