Kolm rakendust, mis teevad reisimise märksa turvalisemaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Reisimine välisriigis on alati kõrgema riskiga kui kodu kõrval asuvasse poodi õhtuse snäki järele jalutamine. Sestap tuleb reisides olla teadlik võimalustest saada abi, kui peaks juhtuma midagi ootamatut. Siin on mõned rakendused, mis aitavad sul end reisides turvalisemalt tunda.

1. Reisi targalt

Ehkki see võib olla ka üldine soovitus, on tegelikult tegemist välisministeeriumi poolt arendatava rakendusega turvalisemaks reisimiseks. Äpist leiad nii infot sihtriigi kohta kui ka selgitusi, kuidas hädaolukorras toimida. Äpis on ka võimalus jätta ministeeriumile teade, kui suundud välisreisile, et eriolukorras teaks ministeerium, kuidas sinuga ühendust võtta ja et sa viibid välismaal.

Reisi targalt rakendus on saadaval nii iOS-ile kui ka Androidile.

2. TripLingo

TripLingo on rakendus, mis võib sõna otseses mõttes päästa elu. Kui sinul või mõnel su reisikaaslasel on tervisega probleem, kuid kohalikku keelt abi palumiseks sa ei oska, aitab TripLingo. Rakenduses on võimalik harjutada levinuimaid fraase, kasutada automaatset tõlkijat või ühenduda reaalajas inimesest tõlkijaga, kes sinu sõnumid ära tõlgib.

Rakendus pakub ka infot lähedal asuvate esmaabipunktide kohta.

TripLingo on saadaval nii iOS-ile kui ka Androidile.

3. ICE

ICE ehk In Case of an Emergency on rakendus, kuhu saad kirja panna oma olulised tervisenäitajad. Rakendus on mõeldud just selleks, et kiirabitöötajad saaksid kiirelt informatsiooni sinu tervisliku seisundi kohta juhuks, kui sa pole teadvusel. ICE oskab kogu terviseinfo kiiresti ka teistesse keeltesse tõlkida, juhuks kui viibid võõras keelekeskkonnas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.