Rubriigi toob sinuni 

Booking.com majutuskeskkond võib tulevikus ka lennupileteid pakkuma hakata

Foto: Booking.com

Populaarse majutuse broneerimise keskkond Booking võib tulevikus hakata kasutajatele pakkuma lisaks öömajale ka lennupileteid.

Travolutioni reisiuudiste portaal kirjutab, et Booking.com tegevjuht Gillian Tans on hiljutises suhtluses ajakirjanikega mõista andnud soovist lisaks muudele teenustele pakkuma hakata ka lennupileteid.

Majutuse broneerimise keskkonnast saab ka praegu lennupiletite kohta infot, kuid need päringud tehakse teiste teenusepakkujate andmebaasidesse ja piletite ostuks suunatakse nende kodulehele.

Tegevujuhi sõnul mõtleb nende klientidest üks kolmandik lennupiletite peale enne ööbimiskoha broneerimist, üks kolmandik selle tegemise ajal ning üks kolmandik peale broneeringu teostamist. Taolise süsteemi rakendamine nõuab aga rohkem testimist. Kui klientide poolt on piisavalt suur huvi sellise teenuse vastu, siis on nad valmis selle ka enda keskkonnas looma.

Tans selgitas, et nad katsetavad pidevalt uusi süsteeme ja võimalusi ning kasutavad selleks masinõpet.

Lisaks mainis tegevjuht usutluses, et Booking.com maksesüsteem jääb traditsiooniliste maksevahendite juurde ning krüptorahaga nende keskkonnas niipea makseid teha ei saa.