5 kantavat seadet, mis reisimisel marjaks ära kuluvad

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Reisimisel võetakse harilikult kaasa nutitelefon või sülearvuti, kuid siiski on olemas veel hulk kantavaid seadmeid, mis reisimise mugavamaks või turvalisemaks muudavad. Siin on viis seadet, mille hankimisele mõelda võiksid.

Aktiivsumonitor

Puhkerežiimis olles on lihtne tervislikel eluviisidel unarusse lasta vajuda. Et need päris ei ununeks, on aktiivsusmonitor hea abiline selleks otstarbeks. Enamik selliseid seadmeid aitavad meelde tuletada kas värina või heliga, et oled liiga pikaks ajaks istuma jäänud ja viimane aeg oleks end veidi liigutada. Samuti aitavad need aktiivseid tegevusi salvestada ning toitumise üle arvet pidada. Aktiivsusmonitore on saadaval mitut moodi kandmiseks. Enamik neist on randmel kantavad kellad või võrud, kuid on ka selliseid mida kaelas või kotis kanda.

GPS-nutikell lastele

Lastega reisijatele võib olla vajalikuks abimeheks lastele mõeldud nutikell, mis vanema telefoni kella asukoha signaali saadab. Nii saab vältida olukordi, kus võõras kohas olles laps ära võiks eksida. Lisaks sellele on paljud sellised kellad lisavõimalustega – näiteks saab sinna helistamiseks paigaldada SIM-kaardi ning ohuolukorras olles saata SOS-signaali.

Käel kantav laadimiskaabel

Mis võiks olla veel mugavam, kui ringi liikudes nagu muuseas laadimiskaablit kaasas vedada, ilma muretsemata, et see maha oleks jäänud. Lahendus on lihtne – soeta kaabel, mis käib ümber randme ja näeb välja nagu käevõru. Selliseid kaableid on saadaval mitme tegumoega ning erinevate liidestega, olenevalt seadmest. Näiteks NIFTYX, millele peale vaadates ei oskaski öelda, et tegu on laadimiskaabliga.

Hädaabi-seade

Kui enne sai räägitud laste turvalisusest, siis ei teeks halba ka enda jaoks mõni turvaseade kasutusele võtta, mis hädaolukorras abiks oleks. Näiteks võtmehoidja külge riputatav seade, mis nupuvajutuse või seadme lahti tõmbamisel häiresignaali aktiveerib. Pimedal tänaval ükski olles või üksikus kohas õnnetusse sattudes võib sellisest vidinast palju abi olla.

Juhtmevabad kõrvaklapid

Muusika kuulamiseks on kindlasti mõistlik reisil olles üks paar klappe kotti kaasa pista. Enamikel telefonidel on pakendis juba tavaliselt paar kaasas, kuid tänu klapipesade kadumisele saab neid tihti kasutada ainult ühel konkreetselt telefonil. Sellise olukorra vältimiseks on mõistlik kaaluda paari juhtmevabade klappide soetamist, mis töötavad üle Bluetoothi ja seega pea kõikide telefonimudelitega. Kes aga midagi ekstreemsemat selles vallas otsib, võib proovida hoopis pehmet ja elastset peapaela, kuhu on klapid sisse ehitatud. Selline vidin toimib edukalt ka silmaklappidena, mida näiteks kiireks uinakuks lennu- või bussireisi ajal kasutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.