Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Ühisrahastusega investoreid otsiv Shipitwise ehitab uue ajastu logistikat

screenshot_9.png

Sel nädalal vastab Geeniuse “Nädala idufrima” rubriigis küsimustele idufirma Shipitwise kaasasutaja ning tegevjuht Aleksander Gansen.

Mis on teie suur idee?

Meie eesmärk on muuta kogu rahvusvaheline asjade transport kasutaja jaoks murevabaks ja nauditavaks protsessiks. Teeme seda seeläbi, et võtame kogu senise logistikaahela lahti ning paneme kokku uue ahela koostöös erinevate logistikavaldkonna ettevõtetega. Sellise, kus inimesed ei pea füüsiliselt kuskile minema ega oma asju enne saatmist üldse pakkima. Sealjuures võimaldab taoline lähenemine optimeerida kogu teekonda ning aksepteerida ka suuri ja ebastandardseid asju, mida teised teenusepakkujad ei vea, nagu loomad, alkohol, motikad ja mööbel.

Mis on Shipitwise'i eelis võrreldes klassikaliste kullerteenustega?

Me oleme teenuste võrgustik, mis paneb ühes platvormis koostööd tegema kõik (pickup, dropoff ja transiit) kullerid, kolimisettevõtted ja laod. Seeläbi lahendame kliendi jaoks ära kõik asjade rahvusvahelise saatmise probleemid pakkimisest, aktsiisidega tegelemise ja tollimiseni. Muuhulgas võimaldab taoline kombineerimine ka optimeerida teenust kliendi jaoks mugavamaks ja kiiremaks.

Kui palju on teil juba töötajaid ning kliente?

Tänaseks on meil üheksa töötajat ja üks praktikant. Tänaseks on meil umbes 25 äriklienti ning veel mitmeid erakliente. 

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

1) Aleksander Gansen (Cofounder and CEO) – 25 aastat kogemust rahvusvaheliste äride alustamise ja juhtumisega. Sealjuures on ta alati lahendanud logistilisi probleeme ning optimeerinud tarneahelaid.

2) Olari Miiter (Cofounder and COO) – 10 aastat kogemust üle 500 inimesega müügitiimide juhtimises ja on asutanud enne veel ühe eduka startupi, Fututec.

3) Ragmar Saksing (Cofounder and CTO) – 18 aastat kogemust üle 50 inimesega IT-tiimide juhtimisest  ja on asutanud enne veel ühe eduka startupi, Fututec.

4) Anna Medjanskaja (Logistikajuht) – sünnijärgne logistik, kelle isale kuulub üks Eesti edukamaid logistikaettevõtteid. Tal on seitse aastat kogemust suurte logistikaettevõtete optimiseerimises.

5) Helen Kokk (Disainijuht) – 10+ aastat kogemust UX/UI disainerina.

6) Sander Gansen (Turundusjuht) – lõpetanud Draper University ja õpetanud koolides väitlust ning ülikoolides ettevõtlusõpet.

7) Nikita Batuev (Logistik) – 10+ aastat kogemust logistikaahelate optimiseerimises ja kliendihalduses.

8) Andrus Randveer (Arendusjuht) – väga pika kogemusega arendaja.

9) Raido Tisler (Müük) – õppinud lennuakadeemias ja TTÜs.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Startup Wise Guys kiirendi on pannud firmasse 30 000€. Läbi Funderbeami platvormi on oma investeerimishuvi (summas veerand millionit eurot) näidanud juba 75 inimest.

Millega te raha hakkate teenima?

Teenime juba praegu protsendi igalt tehingult.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Meie meeskonnal on kokku üle 50 aasta kogemust IT ja logistika ettevõtete loomisel ja edukal juhtimisel ning tänaseks oleme juba jõudnud väga paljude logistikaettevõtete huvisfääri.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Saada kokku investeering 250 000€ Funderbeamis.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Järgmise 12 kuu jooksul testime ja hindame üle 150 logistika ettevõtte üle Euroopa, keskndudes Saksa, Prantsuse, Itaalia, Hispaania ja UK turule. Samal ajal saadame ära kokku 2000 pakki samadel turgudel. Lisaks lanseerime oma automaatse platvormi ning avaldame API, mida saavad e-kaubamajad oma platvormile lisada. Aasta lõpuks on meie käive juba 250 000€ ning selle kõige õnnestumisel oleme planeerinud aasta algusesse A-roundi.

 

 

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid