Titangrid aitab peatada veebikontode häkkimist

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Geeniuse nädala idufirmaks on sel korral nutikat küberkaitsesüsteemi loov iduettevõte Titangrid, mis sai äsja sisse esimesse Euroopa küberkaitse teemalisse kiirendisse CyLon. Geeniuse küsimustele vastavad firma tegevjuht Aleks Koha ja haldusjuht Oliver Loit.

Mis on teie suur idee?

TitanGrid teab mida küberkurjategijad sinu kohta teavad. Häkkerite tööriistu nende vastu kasutades saame küberrünnakuid ennetada. Ettevõtted tulevad meie juurde, sest nad mõistavad, et nende infosüsteemide ohutus on võrdelises seoses töötajate ohutusega küberruumis.

Kuidas me seda teeme? TitanGrid kogub ja analüüsib avalikult leiduvat ohtlikku infot ja aitab ettevõtetel neid andmeid eemaldada.

Millist informatsiooni TitanGrid analüüsib?

TitanGrid analüüsib avalikult leiduvat informatsiooni sinu firmas töötavate isikute kohta. Meie süsteem leiab internetist kõik isiklikud andmed, mis seal ei peaks olema. Selle info põhjal saavad ettevõtted meie platvormi kasutades oma digitaalset jalajälge vähendada.

Kuidas täpselt takistab TitanGrid töötajat näiteks pahavaraga nakatatud lingile klikkimast?

TitanGrid otseselt ei takistja töötajat pahavaraga nakatunud lingile klikkamast vaid aitab ennetada selle olukorra tekkimist. Hea suunatud küberrünnaku ettevalmistamiseks on häkkeritel vaja palju informatsiooni rünnatava isiku või ettevõtte kohta. Uuringud on näidanud, et küberrünnaku ettevalmistamiseks vajaliku informatsiooni kogumisele kulub kuskil 90% kogu rünnaku ajast. TitanGridi missioon on selle informatsiooni kogumine võimalikult raskeks teha.

Kui efektiivne see süsteem on?

Nagu eelnevalt mainitud, siis 90% kogu rünnaku ajast kulub informatsiooni kogumisele. Kuna meie takistame küberkurjategijatel vajalike pusletükkide kokkupanemist, siis on mõju ettevõtte üldisele turvalisusele väga suur. Lisaks aitab kogu see protsess töötajaid erinevate küberohtude suhtes harida. Ohtudest teadlik töötaja aitab rünnakute võimalikkust veelgi rohkem vähendada.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Aleks Koha, tegevjuht – Aleks on riistvara taustaga TTÜ küberkaitse viimase kursuse magistrant ning on startupi maailmas juba pikemat aega ringi liikunud. Lisaks sellele on ta neli aastat Viimsis lastele robootikat ja elektroonikat õpetanud.

Leonardo Romanello, tehnoloogiadirektor – Leonardo on samuti TTÜ küberkaitse viimase kursuse magistrant, ta on pärit Itaaliast kus tal oli kolm aastat oma tehnoloogiaettevõte.

Oliver Loit, haldusjuht – Oliver on hariduselt TÜ lõpetanud jurist, kes omab aastatepikkust ettevõtluskogemust ja on kirglik äride kasvataja. Laialdase kogemusepagasi tõttu ulatuvad tema ülesanded juurast ja finantsist müügi ning turunduseni.

Gerhard Villem, turundusjuht – Gerhard õpib TTÜ rahvusvahelisi suhteid. Ta on osalenud rahvusvahelistes projektides ning töötanud müügivaldkonnas juba üle nelja aasta. Lisaks on ka Gerhardil ettevõtlusega eelnevaid kogemusi.

Joseph Carson, ekspert / nõuandja – Josephil on üle 25 aastane kogemus küberkaitse maailmas. Ta on globaalselt küberkaitse kommuunis tunnustatud ekspert ja konverentsidel oluline kõneleja. Tal on ka pikaajaline kogemus startupidega igas faasis.

TitanGridi tiim. Foto: TitanGrid

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Hetkel on meisse investeerinud Londonis asuv Euroopa esimene küberkaitsekiirendi Cyber London (CyLon). Investeeringu suurus oli rahaliselt 15 000 naela, kuid CyLoni väärtus seisneb meie jaoks rohkemas, kui rahas. Nimelt on meil ligipääs 150+ mentorile küberkaitse ja startupi maailmast, 100 000 dollari väärtuses Amazon AWSi hostingu krediiti ning ligipääs GCHQ (Briti luureagentuuri), BAE systems ja Winton capitali kontaktide võrgustikele.

Millega te raha hakkate teenima?

Toote maksumus ettevõttele sõltub süsteemi lisatavate töötajate arvust. Pakume kuu- ja aastapõhiseid pakette.

Tänu kogutud andmetele teame täpselt mis on ettevõttete nõrgad kohad ning milliseid meetodeid nad peaksid kasutama, et ennast küberrünnakute eest kaitsta. Seega põhitootele lisaks hakkame teenima ka individuaalsete tarkvaralahenduste edasimüügiga mis katavad kõik kliendi vajadused. Selline teenus aitab küberturvalisust hindava kliendi elu lihtsaks ja efektiivseks teha.

Tulevikus plaanime luua ka erakliendile suunatud platvormi, mis aitab tagada kontrolli kliendi andmete üle ning kaitsta ennast küberrünnakute eest.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Meie meeskond on väga tugev, oleme juba pikemat aega näidanud häid tulemusi ning meie vastu on globaalselt väga suur huvi. Kõik neli asutajaliiget arendavad TitanGridi täiskohaga. Lisaks on meil maailmaklassi mentor, kes osaleb aktiivselt ettevõtte  arenguprotsessis ja käib meiega isegi pitchimas!

Oleme saavutanud turukõlbulikkuse oma tootele. Meie tiimi liikmed on käinud demosid tegemas Silicon Valleys, Araabia Ühendemiraatides, Singapuris ja ka mujal Euroopas. Igalt poolt oleme saanud ühtse tagasiside – meie teenust on hädasti vaja.

Kui kümnel idufirmal on idee, siis ainult üks realiseerib selle. Meie oleme see üks kümnest.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Praegusel hetkel tooks meile kõige suurema hüppe esimese ringi investeeringu kindlustamine. Peame juba läbirääkimisi erinevate huvitatud osapooltega ning tahame kevade lõpuks esimesele suuremale rahastusringile punkti panna.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Järgneva kaheteistkümne kuu eesmärk on toote põhiversiooni täiustamine ning lisapakettide loomine ning ettevõtte käibe suurendamine. Selle saavutamiseks plaanime kasvatada arendus- ja müügimeeskonda.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.