Thinnecti nutikad lahendused muudavad asjade interneti lihtsaks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Sel nädalal on Geeniuse “Nädala idufirmaks” nutikaid Asjade Interneti lahendusi pakkuv Thinnect, kes sai hiljuti ka teadaolevalt esimese Eesti taustaga ettevõttena investeeringu mainekast Band of Angels grupist.

Mis on teie suur idee?

Thinnect on asjade interneti viimase 100 meetri teenusepakkuja ehk IoT Edge of Network Service Provider. Me pakume asjade interneti võrgu servas olevate seadmetele kommunikatsioonitehnoloogiat ning teenuseid, muutes seadmete paigalduse lihtsaks, tagades rakenduse töökindluse ning kõrge turvalisuse. Meie tehnoloogiat saab kasutada näiteks hoonetes valgustite, kütte- ja jahutusseadmete juhtimiseks nii energiasäästu kasutamiseks kui kasutusmugavuse ja efektiivsuse tõstmiseks.

Meie tehnoloogial põhinevaid seadmeid saab paigaldada elektrik, kuna seadmed moodustavad ise võrgu ning ühenduvad pilve. Kuna Thinnect pakub ka võrgu halduse teenust, siis ei pea paigaldaja ega klient muretsema võrgus töötavate rakenduste töökindluse pärast: Thinnect jälgib seadmete vaheliste ühenduste kvaliteeti ning tagab rakenduste teenuse kvaliteedi (SLA).

Kuidas erinete teistest sarnast lahendust pakkuvatest ettevõtetest?

Thinnecti tehnoloogia on unikaalselt isekonfigureeruv ehk paigalduseks ei ole vaja insenere, meie võrgud skaleeruvad suuremal määral ning meie ECC sertifikaatide-põhine turvalahendus tagab tunduvalt turvalisemad rakendused. Keegi meie konkurentidest ei paku võrgu ning rakenduse haldusteenuseid, mis eristab meid selgelt konkurentidest.

Meie tehnoloogia juured on ühelt poolt TTÜ Proaktiivtehnoloogiate teaduslaboris, Microsoft Researchi Invisible Computing Groupis ning SUNY Buffalo Multi Source Information Fusion Labis Jürgo Predeni ja tema kolleegide poolt tehtud teadusuuringutes ning teiselt poolt Defendecis tehtud arendustöös.

Meie tehnoloogia on üheksa aastat rakendustes valideeritud ning üle 14 aasta arenduses olnud. Kokku on meie tehnoloogiat sisaldavad seadmed töötanud üle 40 miljoni tunni. Meie tehnoloogial põhinevates võrkudes saab töötada mitu rakendust paralleelselt, mis ei ole võimalik teistes kitsaribalistes asjade interneti võrkudes.

Kui teil palutaks lühidalt selgitada, mida te täpselt teete, siis kuidas vastaksite?

Pakume asjade interneti kitsaribalistele võrkude loomiseks vajalikku tehnoloogiat ning teenuseid, mis tagavad võrkude ning rakenduste töö antud võrkudes. Meie tehnoloogia pannakse OEM-de poolt toodetavatesse seadmetesse ning meie haldame võrke, mis moodustatakse antud seadmete poolt.

Näiteks Philipsi poolt pakutavates valgustites võib olla tulevikus sees meie tehnoloogia, kui elektrik need valgustid kontorisse on paigaldanud, siis ühenduvad need kokku võrguks, võtavad ühendust pilveserveriga ning majahaldur saab hakata targalt valgustust juhtima.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Jürgo Preden, CEO, 14-aastane kogemus mesh-võrkudega, ülikoolist ning eraettevõtlusest. Endised positsioonid:

  • Microsoft Research, Invisible Computing Group;
  • Defendeci asutaja ja CTO;
  • Tallinna Tehnikaülikool, Proaktiivtehnoloogiate teaduslabori vanemteadur ning juht;
  • NATO Research and Technology Agency, System Concepts and Integration Panel, Eesti esindaja.

James Benefer, VP of Bizdev and Marketing. Endised positsioonid:

  • Quorum Systems, ostetud Spreadtrumi poolt, VP of bizdev, Jim sõlmis lepingu Quorumi ning Samsungi vahel, viies Quorumi raadiotranssiiverid Samsungi telefonidesse, 10% maailma kõikides mobiiltelefonidest sisaldab Quorumi raadiotranssiverit;
  • National Semiconductor, head of Bluetooth;
  • Rockwell, head of GSM.

Raido Pahtma, founding engineer. Endised positsioonid:

  • TTÜ insener;
  • Defendec, üks võtmeinseneridest.

Madis Uusjärv, founding engineer. Endised positsioonid:

  • Scientronix, Inc, sardsüsteemide insener
  • Liewenthal, sardsüsteemide insener
  • Defendec, üks võtmeinseneridest

Margus Nael, VP of Engineering, endised positsioonid: Proekspert, Skype, Navitronics.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Investoriteks on Smartcap, ingelinvestorid Eestist ja USAst, muuhulgas Silicon Valley vanem ja kõige tuntum ingliorganisatsioon Band of Angels.

Oleme investeeringuna kaasanud 1,4 miljonit dollarit.

Aprillis saime Archimedeselt positiivse otsuse meie grandi “Targa Keskkonna Võrgutehnoloogiad” osas, antud grandi toetuse summa on 1 miljon eurot.

Kaasame ka hetkel investeeringut, meie praegusest investeerimisringist on veel märkimata 250 000 dollarit, selle vastu tunnevad huvi mitmed investorid.

Millega te raha hakkate teenima?

Teenime raha litsentsitasudelt ning võrgu haldusteenuselt

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Meil on tugev meeskond, maailma parim tehnoloogia ning kliendi jaoks oluline väärtuspakkumine.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Luua häid kontakte OEM-de ning süsteemiintegraatoritega, suurendamaks meie tehnoloogia adopteeritust.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Kirjutame alla koostöölepingu ühe maailma juhtiva LED-tootjaga, kelle klientideks 30 000 valgustitootjat üle maailma, nende hulgas kõik juhtivad valgustitootjad, nagu Philips, Osram, GE. Oleme antud LED-tootjaga dialoogis umbes aasta, oleme kokku leppinud meie koostöö põhiprintsiipides, koostööleppe läbirääkimine käib. Teeme koos antud tootjaga ühiseid kohtumisi klientidega.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.