Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Tartu idufirma Globalreader läheb Saksamaa ja Soome tootmisliine nutikaks tegema

globalreader.jpg

Sel nädalal on meie nädala idufirmaks Tartus asuv Globalreader, mis on ka üks kolmest idufirmast, mis kasvas edukalt välja Baltikumi suurimast idufirmade inkubaatorist Tehnopol. Globalreader pakub tootmisseadmete efektiivsuse mõõtmist ning aitab tootmist efektiivsemaks muuta.

Mis on teie suur idee?

Aeg on kõige kallim vara ja me aitame seda paremini ära kasutada, kusjuures toome tootmisettevõtetele välja uue mudeli: hardware-as-a-service või solution-as-a-service. Seega kvaliteetset info kogumist ja analüüsi saab teha ka mõistliku raha eest ja ilma suure investeeringuta.

Millega teie ettevõte ikkagi täpselt tegeleb?

GlobalReader pakub tootmisettevõttele lihtsaimat ja kulusäästvaimat võimalust tootmisliinidelt andmete kogumiseks, efektiivsuse monitoorimiseks ja andmete analüüsiks. Väga lihtsalt – me aitame säästa aega ja seega ka raha.

Kui mina olen tootja, siis kuidas saab teie ettevõte mind aidata?

Kui sa tootjana teed täna otsuseid masina töökohta näiteks kõhutunde pealt, siis meie saame tuua juurde faktid. Kui sa arvad, et masina hooldus kestis ühe tunni, siis meie toome väga objektiivselt välja, et tegelikult oli see näiteks kaks tundi. Me oleme teinud analüüsi, et meie keskmine klient, kes mõõdab kuut tootmisliini, võidab keskmiselt kolme kuuga 100 tundi tööaega. Parematel juhtudel palju rohkem.

Tootjana saad sa juurde tootmisaega, see on põhiline. Kuid lisaks saad oma töötajatele visualiseerida, mis tegelikult toimub ja kaasata töötajad tootmise efektiivsemaks muutmisse. Objektiivsete andmete kogumine ja nende analüüs on see, millega me tegeleme. Nende andmetega saab juba igasuguseid asju teha. Kui andmed on olemas, siis neid õigesti kasutades on võimalik võtta vastu palju paremaid otsuseid.

Kes on Globalreaderi tegijad ja mis on nende taust?

Tegijaid on juurde tulnud, kuid kõik on oma ala geeniused (välja arvatud Indrek, kellel oli ainult idee).

Põhitegijad:

  • Indrek Jaal – kahe ägeda tüdruku isa ja IT-magistrikraadiga endine tootmisettevõtte IT-juht, Globalreaderi idee autor ja tegevjuht.
  • Kristo Kõiv – lõpetas koos Indrekuga Tartu Ülikooli füüsika ja keemia teaduskonna ning on väga tugev arendaja, Globalreaderis on Customer Success Manager.
  • Marko Praakli – on meie ettevõtte kõige laste rikkama pere pea, IT-entusiast alates 12. eluaastast (Indrekuga kohtus praktika käigus). Globalreaderiis Tech Lead.
  • Veikko Kalmus – ülitugev andmebaaside arendaja, hetkel aitab Globaleaderis päevatöö kõrvalt.
  • Meelik Kiik – riistvaraarenduse geenius. Me usume, et ta sündis PIC-protsessor käes ja seda juba programmeerides.
  • Sten Gavronski – kogenud idufirma-müügimees (magistrikraaadiga raamatupidaja) – ta müüb maha kõik, mis võimalik ja natuke rohkemgi.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Investeerinud on ingelinvestorid, BuildIT kiirendi ja meie ise. Kokku oleme kaasanud 240 000 eurot.

Millega te raha hakkate teenima?

Me juba teenime raha. Oma tööjõukulud katame juba täna ise, aasta lõpuks oleme breakeven-punktis.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Vaata eelmist vastust.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Super inimesi. Meie laienemine on viimastel kuudel olnud  tormiline (jah, ka suvel) ning oleme sõlminud kokkulepped müügi teostamiseks nii Saksamaal kui Soomes.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Nelja kuu pärast breakeven. Kuue kuu pärast ilmselt väike raund raha kaasamist müügi tugevdamiseks. 12 kuu pärast toimivad müügikanalid Soomes ja Saksamaal, breakeven ja uued turud.

Avafoto: Globalreader

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid