Rubriigi toob sinuni 

Tahad rallida aga kardad kiirust? RCSnail pakub probleemile lahendust

Sel nädalal on Geeniuse “Nädala idufirma” rubriigis rääkimas mudelautodel ning videosillal põhinevat rallikogemust loov Rainer Paat idufirmast RCSnanil. Ettevõte pääses ka Prototroni 10 parima sekka.

Mis on teie suur idee?

RCSnail on sportlik mänguline lahendus, kus väikeseid kaameraga varustatud automudeleid juhitakse rooli ja pedaalidega videosilla vahendusel päris rajal. Eesmärk on luua erinevatest radadest koosnev rahvusvaheline võrgustik, kus autosid saab juhtida üle interneti ning pidada võistlusi sõitjate ja pealtvaatajate asukohast sõltumatult. Oma lahendusega tahame lisaks tavapärasele ekraani vaatamisele pakkuda ka käelist tegevust ja populariseerida tehnoloogia erialasid ning rohelist mõtlemist noorte seas.

Keda näete oma konkurentidena?

Konkurentidena näeme erinevaid paintballi ja lasertulistamiskeskuseid ning muidugi ka arvutimänge. Tahame pakkuda rahumeelset alternatiivi, mis oleks sama kaasahaarav ja adrenaliinipakkuv.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Arendaja Rainer Paat ja disainer Keijo Kraus on vastavalt Skype’i ning disainiagentuuri Velvet taustaga. Turundusjuht Pille-Riin Saarse on muu hulgas Klubi Tartu Maraton lasteürituste kommunikatsioonispetsialist ning turundus- ja müügijuht SPARK Makerlabis. Oleme teinud erinevaid eksponaate Teaduskeskus Ahhaale ja Eesti Rahva Muuseumile. Ehitanud elektrilise võistluskardi, nii et ringradadel võistlemise kogemus on ka olemas. Lisaks on meil tihe koostöö Tartu avaliku töökoja SPARK Makerlabiga.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Investeerinud oleme oma vahendeid ja aega ning väliseid investoreid siiani kaasanud ei ole.

RCSnaili mudelautod

Millega te raha hakkate teenima?

Hetkel suurem osa sissetulekutest tuleb rallirajal laste sünnipäevade ja ürituste korraldamisest. Meil on koostöös Makerlabiga välja töötatud sünnipäevapakett, kus esmalt toimub Makerlabis inseneeria töötuba ja pärast seda rallimine autorajal. Oleme teinud motivatsiooniüritusi ja autode ehitamise töötubasid ettevõtetele. Suures plaanis arendame rallirada selliselt, et seda saaks müüa terviklahendusena teistele ettevõtetele ja mängumaadele ning seda ka väljaspool Eestit.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

See on hea küsimus ja mingeid garantiisid selles osas anda ei ole. Me ise ei võta seda kui klassikalist idufirmat, mis taotleb kiiret kasvu ja tulu, vaid me tahame teha midagi ägedat, mis meile endale meeldib ja millest võiks kasu olla ühiskonnale. Edasi on juba kasutajate öelda, kui kõrgele ja kaugele me jõuame.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Kindlasti kõige rohkem tunneme puudu ajast. Nii palju on veel teha ja arendada. Täna oleme otsimas mentorit, kelle toel ja juhendamisel välisturgudele siseneda.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Järgmise aasta jooksul tahaks kasutajateni tuua üle interneti autode juhtimise, leida ühe kliendi terviklahendusele ning korraldada ka esimese avaliku võistluse.