Paych soovib kõik ostlemise etapid ühte kohta kokku tuua

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Fotol paremalt vasakule: Kristo Salo, Märten Rodes, Maiko Arras, Üllar Kask, Jörgen Alunurm

Eesti idufirma Paych soovib tuua kõik ostlemisega seotu kokku ühte keskkonda, et enam poleks tarvis iga asja jaoks kasutada erinevat lahendust või teenust.

Mis on teie suur idee?

Loome mobiilipõhist ostlemikeskkonda koos kaasahaarava boonusprogrammiga, et tuua inimesteni rohkem nauditavaid hetki.

Makse, lojaalsusprogramm, tellimine ja broneerimine on põhiteenused, mida tarbija vajab erinevatel ostuteekondadel, et jõuda soovitud toote või teenuseni. Hetkel kasutab tarbija igal sammul erinevat teenust või lahendust, kuid meie loome terviklahenduse, mis koondab põhiteenused ühte keskkonda.

Miks on teie makselahendus parem, kui kõik teised turul olevad lahendused?

Kindlasti Paychi eelis see, et maksta saab juba enam kui 40 Tallinna restoranis ja kohvikus ning lisaks ootavad rakenduses soodustused ja lojaalsusprogramm, mille abil kasutajad hoiavad raha kokku. Samuti ei ole Paych’iga makstes viipekaardile omast 10 euro limiiti.

Kuigi makse on vajalik osa meie teenusest, siis erinevalt mobiilsetest rahakottidest ja peer-to-peer makselahendustest tegeleme ka ostuteekondadele jäävate teiste teenuste arendamisega. Lähitulevikus oleme paremad kuna rakendust saab kasutada kogu ostuteekonna vältel, mitte üksnes maksete sooritamiseks.

Keda näete oma suurimate konkurentidena?

Hetkel on suurimateks konkurentideks traditsioonilised makseviisid ehk pangakaart ja sularaha. Mobiilimakselahendusi näeme nii konkurentide kui ka potentsiaalsete koostööpartneritena, kuid ühiselt tegutsemise kasu on ära tabanud üksnes Tele2. Tele2 mobiilse rahakotiga konkureerime teatud määral küll lõppkliendi pärast, kuid kasutades maksete vastuvõtmiseks sama terminali, loome koos parema kasutajakogemuse kaupmehe jaoks.

Mida kaugemale jõuame põhiteenuste arendamisega, seda enam konkureerime ettevõtetega, kes pakuvad ostuteekondadel ka teisi teenuseid – lojaalsusprogrammid, e-poed ja broneerimislahendused.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Maiko Arras (kaasasutaja ja tegevjuht) on viimased seitse aastat tegelenud ettevõtlusega ning enamjaolt loonud digilahendusi restoranidele.

Üllar Kask (kaasasutaja ja tehnoloogiajuht) on viimased 15 aastat loonud pangasüsteeme ja juhtinud finantssektorile spetsialiseerunud tarkvaraarendusettevõtet Mindware, mis osteti kaks aastat tagasi.

Märten Rodes (juhtivarendaja) on viimased 12 aastat arendanud finantstarkvara.

Meeskonnas töötavad lisaks veel kaks inimest äriarenduse peal, kaks rakenduste arendajat ning disainer. Meie tegemisi nõustab endine Sampo panga jaepanganduse juht Margus Žuravljov, kes on viimased kümme aastat aidanud välja töötada lojaalsusprogramme suurematele Eesti jaekaubandusettevõtetele.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Oleme kaasanud enam kui 100 000 eurot ning investorite hulka kuuluvad ettevõtte kaasasutajad ja erainvestorid, kelle seas on ka EstBAN liikmeid.

Millega te raha hakkate teenima?

Paych küsib kaupmeestelt tasu teenuste eest, mis loovad neile käegakatsutavat väärtust. Tegutseme selle nimel, et meiega liitunud kaupmeeste juures külastatavuse tihedus ja ostukorv suureneks.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Meie meeskonnas on pikaajalise kogemusega ettevõtja, kes on näinud kogu keerulist teekonda ettevõtte loomisest kuni selle müügini. Lisaks oleme senise tegevuse jooksul seisnud silmitsi start-upile omaste väga keeruliste olukordadega, millest läbi murdmine on muutnud meid tugevamaks ja õpetanud mitte alla andma.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Eelkõige otsime meeskonda kirglikku turundajat, kes viiks Paychi massidesse. Kui keegi tunneb, et ta tahaks meiega koos inimestele rohkem nauditavaid hetki pakkuda, siis võib julgelt ühendust võtta. Lisaks oleme väga tänulikud ka konstruktiivse tagasiside eest (rakenduse saab alla laadida aadressilt www.paych.ee).

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Valmis on esimene versioon lahendusest, millega tarbija saab teostada kõik väljas söömisega seotud toimingud, alates laua broneerimisest kuni jootraha jätmiseni, ühest kohast. Lisaks oleme laienenud ühele suurele välisturule

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.