Rubriigi toob sinuni  Sponsor

HypeSilo tarkvara teeb sotsiaalmeedias firmadega suhtlemise ülimugavaks

hypesilo_team.jpg

Sel nädalal on Geeniuse nädala idufirmaks HypeSilo, kes pakub tarkvara, mis hakkab ettevõtte eest korraldama suhtlust klientidega. Kogu lahendus peaks ideaalis muutma ettevõtte ja kliendi vahelise suhtluse sotsiaalmeedias tunduvalt mugavamaks. HypeSilo valiti hiljuti ka VUNK kiirendis 2016. aasta kolme kõige parema idufirma sekka. Geeniuse küsimustele vastas ettevõtte juhatuse esimees George Groshkov.

Mis on teie suur idee?

Me elame ajal, kus sotsiaalmeedia moodustab suure osa internetist. Näiteks Facebookist on kujunemas meie põhiline kommunikatsioonikanal ning inimesed kasutavad seda põhilise kanalina muu sisu saamiseks internetist. Seega kui inimestel tekib mõne teenuse või ettevõttega probleem, siis nad otsivad selle lahendamiseks vastuseid just Facebooki kaudu.

Meie suurem eesmärk on muuta suhtlus kliendi ja ettevõtte vahel võimalikult mugavaks. Meie hinnangul muutub sotsiaalmeedia lähema kolme aasta jooksul põhiliseks kanaliks, mille kaudu inimesed ettevõtetega ühendust võtavad. Sotsiaalmeedia on klientide jaoks koht, kus nende jaoks olulised küsimused saavad kiirelt vastuse ning toimub aktiivne müügitegevus.

Me usume, et selles protsessis on väga oluline roll tehisintelligentsetel ning masinõppe lahendustel. Me suuname enda tähelepanu algoritmi väljatöötamiseks, mis õpiks vigadest, mida ettevõtted klientidega suheldes teevad ning ideaalis peaks algoritm nendest vigadest õppima.

Miks keegi teie teenust kasutama peaks?

HypeSilo kategoriseerib sotsiaalmeedia sõnumeid ning näitab lehe haldajale, millised neist on potentsiaalsed müügivõimalused. See aitab märgatavalt suurendada ükskõik millise toote müüki. Teisalt on õnnelikumad ka kliendid, kuna ettevõte vastab nende küsimustele kiiremini ja paremini. Lisaks, mida enam meie süsteem andmeid kogub, suudab ta automaatselt pakkuda potentsiaalseid lahendusi kliendi probleemile, mis teeb suhtlust veel mugavamaks.

Iga ettevõte, kelle jaoks on oluline korralik klienditeenindus, saab aru sellise lahenduse väärtusest.

Kui palju teil juba täna kliente on?

Telia Eesti on meie esimene testkasutaja, kuid meie teenuse vastu on huvi tundnud mitmed firmad nii Põhjamaadest, Poolast ja Prantsusmaalt.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

George Groshkov – Juhatuse esimees. Varasemalt kasutajakogemuse disainer ettevõttes Trinidad Wiseman. Ettevõtja. Tallinna Ülikool.

Khawaja Umair – Tehnoloogiajuht. Varasemalt ettevõtja firmas Skylinxtech. Magistrikraad Inimese ja arvuti vahelises suhtluses, Tallinna Ülikool.

Uzair Ahmed – Tarkvaraarendaja. Varasemalt inseneriosakonna asepresident ettevõttes Techverx. Magistrikraad arvutiteaduses, IT Ülikoolis, Pakistanis.

Zuzanna Sobiecka – Turundusjuht. Lõpetanud Warsawi Kozminski Business School.

Cesar Martinez – Tegevjuht. Varasemalt nõustaja ettevõttes Hyde & Associates. Toulouse Capitole Ülikool, Montpellieri Ülikool.

Kes on investorid ja kui palju nad juba teie ettevõttesse raha on pannud?

Meie plaan on kasvada orgaaniliselt, kasutades bootstrapping ideed (kasvada ilma välise abi või kapitalita – toim.) Osalemine VUNK kiirendis andis meile siiski hea alguse – 10 000 eurot.

Kuidas te raha hakkate teenima?

Põhiline sissetulek on igakuiselt makselt, mida klient meile teenuse eest edastab. Hinnad sõltuvad teenust vajava lehe liiklusest ning ka sellest, milliseid osasid meie teenusest ettevõte kasutab. Seega on hind paindlik kõigi klientide jaoks.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Me tunneme enda turgu hästi ning teame täpselt, kus asub meie koht sel turul. Me ei konkureeri suurte ettevõtetega vaid pigem pakume unikaalset teenust. Samuti on meil väga hea meeskond, kes suudab kiiresti õppida ning vajadusel võtta ka riske.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Esiteks on meil vaja rohkem ettevõtteid, kes oleksid huvitatud meie teenuse testimisest. Lisaks sellele on vaja rohkem aega.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Kõigepealt laieneme Balti ja Põhjamaade turgudele ning seejärel ka Prantsusmaale ja Hispaaniasse. Lisaks tahame suurendada enda meeskonda 20 inimeseni ning jõuda 100 maksva kliendini.

Avafoto: HypeSilo

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid