Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Ehitame maja, tarkvara abiga. Leansite aitab selle juures väärtuslikke minuteid säästa

leansite_group-1.jpg

Isegi niivõrd konservatiivses valdkonnas nagu ehitus tuleb tarkvara abiks, et aeganõudvaid ja korduvaid tegevusi lihtsamaks ja kiiremaks teha. Geeniuse "Nädala idufirma" rubriigis vastab sellega tegeleva Eesti iduettevõtte Leansite tegevjuht Annika Salak. 

Mis on teie suur idee?

Leansite'i visiooniks on iseorganiseeruvad ehitusplatsid. Täna pakume rakendust, mis lihtsustab ehitustööde korraldamist ja parandab meeskonna vahelist koostööd. Järgmiseks loome süsteemi, mis aitab ehitusjuhtidel kiiremini ja täiuslikuma info põhjal targemaid otsuseid vastu võtta – Leansite'i virtuaalne assistent töötab koguaeg pühendunult projekti eduka valmimise nimel vabastades projekti- ning objektijuhtide aega, et nad saaksid suunata selle rohkem väärtust lisavatesse tegevustesse.

Kui suurt mõju Leansite tegelikult ehitusprojekti ajaraamistikule avaldab?

Kõige esmasem ja silmnähtavam ajavõit tuleneb rakenduse kasutamisest lihtsate igapäevaste ülesannete juures. Iga ehitusel töötava projekti- ja objektijuhi päevast on võimalik säästa vähemalt paarkümmend minutit tänu kiiremale ja lihtsamale infovahetusele. Täna kulutatakse aega piltide importimisele arvutisse, e-mailidest olulise info otsimisele, erinevate osapoolte vahel info liigutamisele, erinevatest rakendustest info otsimisele ja selle omavahel kokkuviimisele.

Seejuures ei ole meie eesmärgiks aidata ainult aega kokku hoida, vaid vähendada ja ka ennetada probleeme, suurendada tööjõu produktiivsust, pürgida kvaliteetsema tulemuseni ning kõigest eelnevast tulenevalt saavutada ka suuremad kasuminumbrid.

Kas teie lahendus sihib asendada mõne kindla töötaja ametiposti või pigem olete täiendus olemasolevale?

Leansite on ikkagi pigem abimeheks olemasolevatele töötajatele. Samas mõne töötaja, kelle põhiülesandeks on info vahetamine erinevate osapoolte vahel (loe: telefoniga rääkimine ja lihtsate dokumentide täitmine), võiks Leansite paari aasta jooksul ka välja vahetada. Hetkel aga on Eestis tööjõud suhteliselt odav ja tihti ei ole selliste ametikohtade pidamine ettevõtjatele veel probleemiks. Välisturgudel on see aga juba tugevam argument ja aitaks ettevõtetel säästa.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Leansite on sündinud ehitustaustaga inimeste poolt ning nende endi vajadustest lähtuvalt. Asutajad on ise töötanud ehitusplatsil ning teinud ka teadustööd just ehitusjuhtimise ja korralduse suunal.

Siiani on enamus meie töötajad pigem ehitustaustaga, seega mõistame hästi meie kliente ja nende probleeme. Samas on väga hea meel tõdeda, et oleme leidnud oma tiimi ka tugevad IT-arendajad, kes on suutelised meie ideid ellu viima.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Stardipaketiks panustasid nii asutajad, väikeinvestorid ehitussektorist kui ka meie peamine partner Thorgate. Lisaks läbisime Startup Wise Guys kiirendi ja sellega kokku on ettevõttesse investeeritud 150 tuhande euro ringis.

Millega te raha hakkate teenima?

Leansite juba teenib raha, kliendid maksvad kuutasuna meie veebiteenuse kasutamise eest.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Me lahendame probleemi sektoris, mis on olnud suhteliselt konservatiivne, kuid ka probleemiderohke. Samas on ehitusturg väga suur ja pidevas kasvamises. Ehitussektori potentsiaal on meeletu ja meie meeskonna kompetents tagab edu.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Nagu juba eelnevalt mainitud, siis usume, et meeskonna kompetents tagab edu, seega alati on juurde tarvis andekaid inimesi, kes aitaksid meil edasi liikuda, suuremaid ideid ellu viia ja kasvada.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Laieneme välisturgudele ja aitame rohkem kui sajal kliendil ehitusprojekte tulemuslikumalt läbi viia.

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid