Rubriigi toob sinuni 

Eesti idufirma Speakly lubab sind mõne kuuga võõrkeelt rääkima panna

Speakly on Eesti idufirma, mis keskendub keele õpetamisele. Erinevalt oma eelkäijatest keskendub ettevõte aga sellele, et õpetada õppijale esmalt selgeks oluliseimad fraasid uuest keelest. Geeniuse küsimustele vastas firma kaasasutaja Ott Ojamets.

Mis on teie suur idee?

Speakly on tõeliselt innovatiivne keeleõppeprogramm, mis viib õppija garanteeritult võõrkeeles heale suhtlustasemele kõigest 2 kuni 4 kuuga. Hetkel on Speakly abiga võimalik õppida inglise, prantsuse, hispaania, saksa ja itaalia keelt.

Mil viisil erineb teie toode Lingvistist, Duolingost ja teistest keeleõppe rakendustest?

Suurem osa keeleõppelahendusi õpetavad kas ainult sõnu ja grammatikat või keelt loomad-riided-värvid-tüüpi kategooriate kaudu. Sellisest lähenemisest pole päris elus palju kasu, rääkimata sellest, et õppijad end päriselt rääkides hästi tunneksid.

Speakly õpetab sõnu ja lauseid nende päriselulise statistilise tähtsuse järjekorras. Samuti peab õppija Speaklys keelt kohe algusest peale kasutama hakkama. Selleks oleme loonud süsteemi, mis valmistab kasutaja ette päriselulisteks olukordadeks. Keelt saad hakata enesekindlalt rääkima ainult siis, kui sa oled rääkimist harjutanud. Rääkimise harjutamine on seepärast ka üks olulisemaid elemente, mida Speaklys kasutame.

Kellele on teie teenus suunatud?

Speakly on loodud kõigile neile, kes tunnevad, et nad ei suuda võõrkeelt selgeks saada ega enesekindlalt rääkida. Tihti tundub inimesele endale, et ta ei ole keeltes andekas ning ükski keel peale emakeele lihtsalt ei hakka talle külge. Tegelikult sõltub õppe edukus kasutatavast metoodikast ja vahenditest. Tänaseks on meil olemas teaduslikud meetodid ja tehnoloogia, mis aitavad võõrkeeles paari kuuga suhtlema hakata. Me tahame, et keegi ei peaks end oma nigela võõrkeeleoskuse tõttu halvasti tundma. Samuti ei ole ajapuudus enam piisav põhjus keeleõppe edasi lükkamiseks. Maksimaalne ajakasutus ja õppe tõhusus on meie jaoks Speakly’s väga olulised märksõnad.

Keda näete oma konkurentidena?

See on vaatepunkti küsimus – kas näha kedagi vastase või kaasmõtlejana. Maailma keeleõppeturul on palju tegijaid, kellel kõigil on häid omadusi. Selline tervislik konkurents viib ainult edasi selle eesmärgi poole, mida me Speakly’s saavutada püüame – et inimesed tunneksid end võõrkeelt rääkides hästi ja neil oleks rohkem võimalusi oma unistusi täide viia. See tähendab töötavaid professionaale, kes saavad välispartneritega vabamalt suhelda ning kooliõpilasi, kes oleksid suutelised õppima keskkooli või ülikooli jooksul selgeks 4-5 võõrkeelt, tagades endale sellega paremad võimalused rahvusvahelisel tööturul. Me teame, et see kõik on võimalik juba täna ning meid kannustab see nägemus tugevalt tegutsema.

Mis on teie eelis oma konkurentide ees ?

Speakly eelis on väga aktiivne õppemetoodika. Speakly’s on suur rõhk sellel, et õppija hakkaks võõrkeelt kohe algusest peale aktiivselt kasutama – kirjutama, rääkima ja päriselulisi olukordi läbi harjutama. Muidugi on Speakly’s ka terve rida metoodikaid ja tehnikaid, mis on õppija jaoks nähtamatud, kuid mis kombineerivad ja ajastavad erinevaid mälutehnikaid nii, et õppija hakkaks võimalikult lühikese ajaga soovitud keelt rääkima.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Speakly loojad on Ott Ojamets ja Ingel Keskpaik, kes on mõlemad pikaajalise kogemusega eksperdid innovatiivse keeleõppe valdkonnas ning on ühtlasi ka polüglotid – nad räägivad mõlemad kuute keelt ning on need keeled selgeks õppinud just samade lähenemistega, millele Speakly rajatud on. Lisaks neile on Speakly meeskonnas veel terve rida võõrkeeleeksperte, keda ühendab suur armastus võõrkeelte vastu ning tahe tuua innovatsiooni keeleõppesse

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Oleme Speakly’t seni täiel määral ise finantseerinud. Just mõned päevad tagasi avasime aga Speakly esimese investeerimisraundi koostöös investeerimisplatvormiga Seedrs, et jätkata hoogsat programmi arendamist ning toetada kasutajaskonna kiiret kasvu. Sellega seonduvalt on kõigil nüüdsest ainulaadne võimalus olla osa Speakly eduloost. Iseäranis ootame endaga liituma just kaasmaalasi, kuna meie jaoks on meie Eesti päritolu väga oluline ning suurima heameelega esindame üheskoos Eestit rahvusvahelises pildis. Et saada lähemat infot, siis soovitan kõigil uurida täpsemalt. Meil on väga hea meel, et käesoleva investeerimisraundiga on juba praeguseks liitunud rahvusvahelise haardega ingelinvestor Sonny Aswani.

Millega te raha hakkate teenima?

Juba täna on Speakly’l kasvav arv maksvaid kliente ning programm kogub kiirelt tuntust nii eraõppijate kui ettevõtete seas. See töötab nii, et lisaks 14-päevasele tasuta prooviajale on Speakly valikus 1-, 2- ja 4-kuine tasuline õppepakett. Kuna meie eesmärk on pakkuda kiiret ja efektiivset keeleõpet ning meie uuringud näitavad, et päris algtasemelt hakkab õppija võõrkeeles hästi suhtlema juba 4 kuuga, siis aastaid kestev õpe stiilis “õpi 1 aasta ja saad teise aasta tasuta” ei ole meie rida. Selle asemel panustame õppijatele, kes väärtustavad oma aega. Inimesi, kes hoolivad ajast ja kvaliteedist, on üle maailma aga väga palju.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Speakly koondab endasse väga olulised koostisosad: kasulikkus, innovaatiline lähenemine ning kvaliteet. Hea võõrkeeleoskus on muutuvas turuolukorras oluline ning mitte miski ei asenda äris, ning loomulikult ka eraelus, päris suhtlust. Hetkel ei kasuta mitte ükski muu programm sellist lähenemist nagu Speakly ning ei suuda pakkuda selliseid tulemusi. Oleme loonud kogu programmi toetudes aastatepikkusele kogemusele ning üle kolme aasta kestnud uuringutele rohkem kui 1500 õppijaga. Lisaks sellele on meie meeskonnal rahvusvahelise kogemusega mentorid, kes aitavad meil jõudsalt edasi liikuda.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Väga tahaks, et päevas oleks vähemalt 48 tundi, hea oleks isegi rohkem. Praeguste õppijate tagasiside ja tulemuste nägemine on meie jaoks nii innustav, et tahaks kõik uued õppeelemendid ja keelesuunad kohe praegu programmi lisada. Muidugi vajab selline kiire arendamine lisaks ajale ka suuremat rahastust. Tahe keelerevolutsiooni teha tõigi meid Seedrsi investeerimisplatvormi juurde. Neil, kes soovivad meiega sel põneval teekonnal liituda, on nüüd see võimalus.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Järgmine aasta tuleb väga põnev – lisame Speakly süsteemi palju uusi elemente. Need muudavad keeleõppe veelgi tõhusamaks ja mitmekesisemaks.  Samuti oleme juba mõnda aega töötanud selle nimel, et saaksime programmi lisada uusi õpitavaid keeli ja taustakeeli, sealhulgas näiteks mandariini ja jaapani keele, aga muidugi ka vene keele.