Eesti idufirma Somno saadab ettevõtte töötajad mugavalt puhkusele

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Äsja tuli oma rakenduse beetaversiooniga välja eesti idufirma Somno, mis püüab lahendada asutustes tihti kasutusel olevat keerulist puhkuste planeerimise süsteemi. Geeniuse küsimustele vastab Somno tegevjuht Armido Hirvelaan.

Mis on teie suur idee?

Somno eesmärk on koondada ühte keskkonda kogu kontorist eemalolekute haldus, alustades puhkusetaotluste esitamisest kuni komandeeringute planeerimise ja kuluaruannete täitmiseni. Meie rakendus on eelkõige suunatud ettevõtetele, kelle igapäevane puhkustehaldus toimub hetkel paberil, Excelis või jagatud kalendris.

Mida teeb teie teenus erinevalt näiteks jagatud kontorisisesest kalendri ja ülesannete planeerimisteenusest?

Kontorisiseselt jagatud kalendrid eeldavad enne puhkuseavalduse sisestamist, et on toimunud kas e-mailivahetus või verbaalne suhtlus asendaja ning ülemusega, kelle nõusolekul saab puhkusetaotleja oma avalduse sisestada. Enne või peale puhkust peab raamatupidaja tegema antud info põhjal väljamaksed ning hiljem uuendama isiku puhkusepäevade jääki, võttes arvesse ka samale perioodile sattunud riigipühasid.

Somno aga lihtsustab protsessi, kus töötaja täidab avalduse esitamiseks ära lihtsa vormi. Sellest hetkest teeb süsteem edasised tegevused automaatselt, saates välja teavitused nii asendajale kui ka ülemusele. Kui avaldus on kinnitatud, siis kuvatakse seda süsteemisiseses kalendris, kuid Somnot on võimalik ühendada ka enda isikliku kalendriga, mis uueneb automaatselt.

Mõeldes personalijuhtide ja raamatupidajate töö lihtsustamisele, on lahendatud puhkusepäevade jäägi arvutamine, riigipühade arvestamine ning ressursside koordineerimine.

Pikemas perspektiivis näeme rakenduse funktsionaalsuse laienemist kuni selleni, et kõik ettevõtte inimressurssidega seonduvad tegevused oleks teostatavad ühes keskkonnas.

Miks seda vaja on?

Tegemist on paindliku programmiga, mis on mõeldud kasutamiseks omanikele, töötajatele, raamatupidajatele ja personalijuhile, mis parandab ettevõtte kontorist eemaloleku haldust, hoides kokku töötajate tööaega. Kuna kogu protsess on tehtud niivõrd lihtsaks, ei pea ettevõtted enam kunagi kandma kulusid töötajatele selle eest, et nad enda puhkuse või muid kontorist eemaloleku avaldusi täidaks.

Kui palju teil tänaseks kliente on?

Hetkel kasutab Somnot umbes 40 erinevat ettevõtet. Arvestades asjaolu, et tegime süsteemi avalikkusele lahti alles veebruari lõpus, siis hindame seda väga heaks tulemuseks.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Somno näol on tegemist iduettevõttega, mis on välja kasvanud tänaseks kindlustusmaastikul tuntuks saanud ettevõttest Insly. Võtmeisikuteks on ka praegu Insly’s kaasa löövad Armido Hirvelaan ja Martin Koidu. Hirvelaane kanda on ettevõtte üldine juhtimine, tootearendus ning osaliselt ka müük. Koidu omab enam kui 10-aastast tausta tarkvaraarenduses, mistõttu vastutab just tema rakenduse tehnoloogilise poole eest. Esialgse versiooni tarkvarast, mis klientideni jõudis, kirjutas Martin oma vabast ajast ning põhitöö kõrvalt.

Lisaks aitab noormehi Maria Baltmischkis, kes aitab olemasolevaid ning potentsiaalseid kliente nende küsimuste ja muredega. Vähemal või rohkemal määral aitavad nõu ja jõuga ka ettevõtte viis ingelinvestorit.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Lisaks lugematutele töötundidele, mida Armido ning Martin on ühisesse ettevõtmisse paigutanud, kuuluvad Somno asutajainvestorite hulka ka Insly osanikud Risto Rossar, Ando Kivilaid, Kalev Tanner, Marko Veerberk ja Tõnis Vilu. Ettevõte on kaasanud 30 000 euro suuruse investeeringu seed fundingu näol.

Millega te raha hakkate teenima?

Pakume ettevõtetele tarkvara kui teenus (SaaS) põhimõttel toimivat lahendust, mille eest klient tasub vastavalt töötajate arvule ettevõttes igakuist tasu.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Kõige olulisemaks hindame tugeva tiimi olemasolu, kes kõik usuvad ettevõtmise edusse. Kuigi me ei ole ainukesed maailmas, kes sellist lahendust pakuvad, siis usume siiralt, et konkurentidel on arenguruumi kõvasti ning et me suudame pakkuda tunduvalt paremat lahendust. Lisaks annab kinnitust lahenduse vajalikkusele ka suur huvi sihtgrupi hulgas, mida näitab registreerumiste suur arv alates toote avalikustamisest.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Eelkõige oleks vaja saada rohkem kliente ning nende tagasisidet tootearenduse tarbeks. Usume, et koostöös klientidega suudame märgatavalt optimeerida inimressursi haldusele kuluvat aega.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Meie järgmise 12 kuu kaheks suurimaks eesmärgiks on täiendada lahenduse funktsionaalsust ning märgatavalt kasvatada kasutajate hulka nii Eesti kui ka välisriikide ettevõtete seas. Järgmised 12 kuud peaks andma kinnitust meie ärimudeli toimivusele.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.