Rubriigi toob sinuni 

Digiflak muudab võrguliikluse nutikalt turvaliseks

eit_winners.jpg

Mis on teie suur idee?

Digiflak arendab, toodab ning müüb seadmeid nimega Flak Secuter, mille eesmärgiks on hallata digitaalseid identiteete ning kaitsta kasutajat internetis. Arvuti USB-pessa või nutitelefoniga üle NFC ühendudes pakub seade nii viirusetõrjet, tulemüüri kui ka turvalist paroolide hoidmise võimalust.

Peamiselt keskendume me digitaalsete identiteetide nagu paroolide, turvavõtmete ja sertifikaatide turvalisele hoiustamisele ning turvatud autentimisele. See kõik ei ole võimalik ainult tarkvaraliste lahenduste kasutamise korral.

Flak Secuter kasutab turvalisuse tagamiseks spetsiaalset Flak tarkvaraplatformi, mida saavad ka teised arendajad läbi API kasutada, et oma tarkvara Secuteriga integreerida. Flak-seadmete eelis sarnaste toodete ees ongi just võimalus saada kogu turvalisus ühest seadmest, mille uuendamiseks piisab uue tarkvara alla laadimisest.

Flak jälgib võrguliikluse pakette väga sügavalt ning blokeerib nakatunud paketid, nii et need kasutajani kunagi ei jõua. Üks erinevus arvutisse installeeritud antiviirusega ongi see, et Flak skaneerib pidevalt võrguliiklust, mitte arvutis olevaid faile.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Oleme rahvusvaheline meeskond, koondades tarkvaraarendajaid, riistvarainsenere ja turvaeksperte erinevatest riikidest, kel kõigil on eesmärk tagada efektiivne andmete turvalisus internetis. Kogu meeskond on erinevate integreeritud turvalahenduste alaste projektidega seoses koos töötanud juba üle viie aasta.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Alguses rahastasid projekti erinevad erainvestorid, hiljem saime rahastust äriinglitelt ning stardikapitalist. Meie projekt on saanud suurt toetust Fido turvalahenduste ühenduselt, EIT Digitalilt, Launchpad USAlt, Amcham Estonialt ning Tehnopolilt.

Millega te raha hakkate teenima?

Digiflaki peamised sissetulekuallikad hakkavad olema Flak-seadmete otsemüük, Flaki tehniliste lahenduste OEM-litsensitasud ning teenustasud premium-teenustele Flaki poe kaudu.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Me usume oma toodete ja teenuste innovaatilistesse lahendustesse. Teeme kõik mis võimalik, et jääksime pinnale, suheldes aktiivselt partnerite ning investoritega.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Nagu iga teine idufirma, otsime me alati rohkem kliente, partnereid ning investoreid. Samuti on meie soov, et Flak-lahendused leiaksid tee ka teistesse riistvaralistesse lahendustesse.