Deekit muudab võimalikuks asju ajada visuaalselt , seda ka siis, kui teised osapooled on kaugel

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
iphone-500291.jpg

Sel nädalal on Geeniuse "Nädala idufirmaks" Deekit, mille interaktiivse tahvli omadustest räägib ettevõtte asutaja ja tegevjuhtKaili Kleemeier.

Mis on teie suur idee?

Meie missioon on võimaldada inimestel suhelda, töötada ja õppida visuaalselt reaal-ajas, ükskõik kus nad on ja milliseid (nuti)seadmeid kasutavad.

Tulevikus on võimalik tuua kokku kogu informatsioon, mis on projekti jaoks vaja – idee joonised, kirjeldused, ülesanded, disainid ja palju muudki ühtsesse ja lihtsalt navigeeritavasse vaatesse. Just nagu "Iron Man"filmis, kus Tony Stark visuaalselt ekraanil informatsiooni ammutab ja tööks kasutab. Meie eesmärgiks on saada just selliseks visuaalseks rakenduseks ning ulmest reaalsus teha.

Selline lahendus võimendab arengut eri valdkondades nagu haridus, tarkvara arendus, disain, filmindus jne. Juba täna teevad Deekiti vahendusel õpetajad koolitunde õpilastele üle maailma. Näiteks on meil kasutajate seas õpetajad Austraaliast ja üle Euroopa, kes õpetavad täiskasvanutele Aafrikas äri tegemist ja üldteadmisi. See on eriti oluline piirkondades, kus puudub ligipääs õpetajatele.

Niisamuti tuhanded meeskonnad, kes kasutavad Deekitit, et suhelda oma meeskonna liikmetega üle kogu maailma. Tänaseks on meil aktiivseid kasutajaid juba üle 158 riigist.

Miks on teie lahendus parem, kui lihtsalt Paintis valgele pinnale joonistada?

Meeskonna töös on oluline koostöö. Kontoris olles on väga lihtne astuda inimese laua juurde ja paberil või tahvli ees paari lihtsa joonistusega oma idee ära seletada. Sealjuures vahetut tagasisidet saades läbi vestluse – k.a. visuaalse joonise.

Kaugtööd tegev meeskond kahjuks ei saa seda teha ning peab leppima piltide saatmisega üksteisele või jagama ekraani. Mõlemad viisid on paraku ainult ühesuunalised: mina joonistan mõtte ja saadan sulle pildi vaadata. Juurde lisada ega muuta teine inimene seda ei saa. Või noh, saab. Tõmmates pildi joonistusprogrammi, lisades oma mõtted, salvestades ja siis tagasi saates. Sellisel viisil on väga raske seletada keerulisi teemasid nagu tarkvara arhitektuuri, anda tagasisidet disainile või mõelda läbi oma äri ideed, näiteks.

Kaugtöö jaoks on olemas mitmeid tekstilisi tööriistu nagu Google Docs, erinevad chati rakendused jne. Puudub aga hea ja lihtne viis visuaalselt suhelda.

Deekitit luues oleme keskendunud just koostööle. Erinevalt joonistamise rakendustest, Deekit ei piirdu ainult joonistamisega. Lisaks saab sõna otseses mõttes töötada ükskõik mis tüüpi informatsiooniga: kirjutada tekste ja märkmeid, lisada pilte, slaide, Google Docs faile, videosid ja palju muudki. Kõik toimib reaal-ajas ning kogu meeskond saab korraga oma mõtteid lisada. Loomulikult on kõik meie tahvlil ka muudetav.

Milliseid konkurente turul näete?

Tööriistu, mis võimaldavad reaal-ajas visuaalselt suhelda on vähe. Palju on joonistamise rakendusi, mida saab kasutada üksi oma arvutis või tahvelarvutis. Meeskonna töös sellest kahjuks ei piisa.

Täna oma konkurentideks peame eeskätt Realtime Board ja Mural.ly't. Mõlemad on turul olnud mitmeid aastaid kauem kui meie ning kindlasti on ka funktsionaalsuse osas nad meist veel paar sammu ees.

Aastaid Skype’s kaugtöö meeskondade keskkonnas olles on selgeks saanud, et efektiivseks toimimiseks peab töövahend olema mugav ja kiire kasutada – eriti kehvas interneti levialas. Eestis oleme väga õnnelikud, kuna üle terve riigi on väga kiire ja hea ühendus ning saab endale lubada nii videokõnesid kui kõike muud. Minnes kasvõi Londoni kesklinna on pilt aga hoopis teine. Parematel päevadel saab teha kõnesid, aga enamasti peab leppima ilma videota, chatid ning paljud teisedki tööriistad ei toimi. Luues Deekitit on meie eesmärk olnud luua vahend, mis suudab toimida ükskõik kui hea või halb ühendus on kasutajal. Ja toimida hästi ja reaal-ajas.

Kes on tegijad ning mis on nende taust?

Deekit sai alguse nelja asutajaga, kes kõik koos on juba aastast 2005 töötand Skype's. Vägagi erinevates valdkondades: Kristol taustaks testimine, arhitektuur ja turva; Askol devops ja arendus; Erkil disain ja arendus. Olenemata, et oleme töötanud erinevatel aladel, jõudsid kõik tiimide vahelise suhtlemise analüüsil samale tulemusele, et efektiivselt suhelda, on kõige parem oma mõtteid ja probleeme arutada visuaalselt.

Mina ise olen Skype's juhtinud maksete halduse ja partnerite suhtlust ning hilisemad aastad juhtinud kogu Skype'i operatsiooni meeskonda (Head of Operations, ei teagi mis eesti keeles päris õige vaste oleks) ning kogu mu meeskond oli 6 riigi vahel laiali. Olnuks meil sel ajal Deekit kasutada olnud, oleks mitmete kuude jagu reisimist ning koosolekuid saanud vähem olla! :)

Tänaseks on meie meeskond suurenenud 8 liikmeni – lisandunud on kaks verinoort ja suurepärasr arendajat Risto ja Andres. Eriti hea meel on meil ka selle üle, et nii väikeses meeskonnas on meil kaks tehnoloogia huvilist naist – mina ning meie super vahva Margred, kes hoolitseb meie klientide eest. Hiljuti liitus meiega ka Blake Moore Portugalist, kes on võtnud enda südameasjaks turunduse.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Oleme globaalne firma, kellel on nii kasutajad kui ka investorid üle maailma. Mille üle on mul eriti hea meel, kuna meie investorid on ühtlasi ka aktiivsed mentorid ning saavad aidata paljudes eri valdkondades. Tänaseks oleme tõstnud 400,000 EUR.

Investorite hulgast leidub ka maailma suurematest kiirenditest – Techstars. Techstars, kus programmis olime eelmisel aastal. Meie "Lead investor" on Spring Capital Eestist, olles üks aktiivsemaid investoreid, kes lisaks Deekitile on investeerinud ka näiteks Monesesse.

Samuti on investorite seltskonnas näiteks endine Skype’i CTO ning tuntud investor USAst – Mark Gillett, Siena Capital ning äriinglid Kopenhaagenist.

Meie eesti investorid (kaasa arvatud Spring Capital) on estBan liikmed. Omalt poolt oleme ülimalt tänulikud ja rõõmsad estBan olemasolu üle ning veelgi rõõmsamad oleme, et meie investorid Eestis on tulnud just sealt kaudu. Deekiti meeskonnale on estBan onlud suureks toeks ning oleme neile igas mõttes väga tänulikud.

Millega te raha hakkate teenima?

Me kasutame Deekitis freemium mudelit. Kõik esmane, mida vaja on suhtlemiseks visuaalselt kõigile kasutajatele tasuta. Niisamuti saavad tasuta Deekitit kasutada täna kuni neljaliikmelised meeskonnad.

Suurematele meeskondadele on Deekit tasuline igakuiste maksetena. Tasulises versioonis saavad meeskonnad lisaks ligipääsu mitmetele sadadele kujunditele ja disainielementidele ning lisada tahvlile ükskõik millist sisu – slaide, videosid, tabeleid ja palju muudki.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Deekit on sündinud asutajate endi kogemustest töötades ning õpetades inimesi. Meie jaoks ei ole see pelgalt lihtsalt üks firma. Läbi aastakümnete on meie missioon olnud ühendada inimesi ning võimaldada suhelda üle maailma. Varasemalt oleme seda missiooni täitnud Skype’s, täna hoopis teisel tasemel Deekitis. Arvan, et omada missiooni ning olla kiire ja paindlik õppimises on ühed olulisemad asjaolud idufirma edukuses. Me tahame elada maailmas, kus ei ole piire. Kus inimestel on vabadus valida kust nad töötavad ning töötamise koht ei ole enam pelgalt kontor. Parim viis jõuda tulevikku, on ise seda teha.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Tõenäoliselt esmane asi, mis lugejale pähe torkaks siinkohal, on raha. Eks seda ole ka igal idufirmal vaja, et elus püsida. Aga reaalselt edu valem on omada suurepärast meeskonda. Kui on hea meeskond, siis tuleb ka kõik muu. Täna aktiivselt otsime oma meeskonda turundusjuhti ning suurima hea meelega tutvume ka teiste rollide jaoks. Kui tunned, et Deekiti missioon on ka sinu missioon ning globaalses idufirmas töötamine on just sulle, siis võta meiega ühendust :)

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Üks osa meie missioonist on olla kättesaadav igal seadmel ja igalpool. Täna on Deekit kasutatav brauseris igalpool. Tuleval aastal lisame native rakendused nii iOS’le, Androidile kui ka Windowsile. Samuti peame me läbirääkimisi mitmete potentsiaalsete partneritega, et Deekit oleks kättesaadav ja kasutatav tõepoolest igalpool. Niisamuti on kavas lansseerida Deekitile API, mille kaudu saavad kõik soovijad ise integreerida. Meid ootab suur kasv igas valdkonnas ning oleme Deekitiga selleks igati valmis.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.