Cityntel aitab omavalitsustel ja kinnisvaraomanikel elektriarveid vähendada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Kaupo Kalda

Sel nädalal on Geeniuse “Nädala idufirma” Cityntel, mis alustab järgmisel nädalal kapitali kaasamist Funderbeam idufirmade rahastusplatvormi kaudu Lumoflex tooteseeria turule toomiseks.

Mis on teie suur idee?

Tark tänavavalgustus. Meie Lumoflexi kontrollerid teevad tänavavalgustid targaks. Lambid oskavad tänu sellele edaspidi näiteks õigel ajal tööle minna või ennast ise hämardada. See aitab kokku hoida nii elektrienergiat kui ka hoolduskulusid.

Meie lahendus põhineb unikaalsel järgmise põlvkonna IoT (asjade internet) tehnoloogiatel, mis on välja arendatud TTÜ teadlaste ja eesti ettevõtte Thinnect poolt.

Kellele teie lahendused suunatud on ning millist reaalset kasu näeb?

Lahendused on suunatud omavalitsustele, aga ka teistele kinnisvaraomanikele, kes kasutavad välisvalgustust. Kõige käegakatsutavam kasu on kulude sääst nii elektrienergialt kui hoolduskuludelt. Reaalses kasutuses oleme näinud säästu elektrikuludelt kuni 83% ja hoolduskuludelt kuni 70%, mille annab targa juhtimise kombineerimine tänapäevaste LED-valgustitega. Lisaks väheneb üldine valgusreostus ning loomulikult ka elektrienergia tootmise ning hooldustöödega seotud õhureostus.

Kui keegi küsiks “Mida ja kuidas teie firma teeb?”, siis kuidas te sellele kuni viie lausega vastaks?

Paigaldame valgustitesse kontrollerid, mis teavad oma asukohta, päeva, kellaaega ning igapäevast päikese tõusu ja loojumise aega. Samuti on kontrollerites raadioside, mis võimaldab neil suhelda omavahel, teiste seadmetega ning olla ühenduses ka internetiga.

Läbi interneti saab kasutaja määrata kas üksikutele valgustitele või valgustigruppidele tööreeglid, mis võivad olla kellaajalised või anduritelt saadava teabe põhised. Näiteks öösel, kui on teada, et inimesi liigub mõnel tänaval vähe, saab valgustugevust märgatavalt vähendada ning selle abil energiat säästa. Kui süsteemi lisada ka liikumisandur ja see tuvastab mõne üksiku öise uitaja, hakkavad seal ümbruses olevad valgustid täisvõimsusel tööle. Kontrollerid annavad hooldusettevõtetele ka teada, kui mõni valgusti ei tööta.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Alar Võrk, kaasasutaja ja juhatuse esimees. Pikaajalise iduettevõtluse kogemusega müügiekspert.

Janno Luurmees, omab mitmekülgseid kogemusi alates B2B müügist kuni panganduseni. Äsja ettevõttega liitunud ja tegeleb kõigega, millega Alar ei jõua tegeleda.

Raido Pahtma, kaasasutaja, pikaaegse kogemusega juhtiv tarkvaraarendaja, keda me jagame tihedas koostöös Thinnectiga

Andres Viljasaar, riistvara arenduse projektijuht, suurte kogemustega elektroonika ja tarneahela ekspert

Jürgo Sören Preden, nõustab tehnoloogiavallas, Defendeci ja Thinnecti asutaja, meie poolt kasutatava võrgutehnoloogia looja

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Töötajad ise ja nende sõbrad. Tänaseks on see summa suurusjärgus 160 000 eurot. Just praegu tulime välja ka rahastamiskampaaniaga Funderbeami kaudu. Esialgu suunatud ja kinnisega, kuid juba aprilli lõpus ka avatuna kõigile investeerimishuvilistele.

Millega te raha hakkate teenima?

Raha teenime Lumoflex kontrollerite ja tarkvara litsentside müügist ning teenustasudena.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Esiteks on meil on eksklusiivne õigus maailma tippklassi kuuluva võrgutehnoloogia kasutamisele. Tänu sellele on meie lahendus töökindlam kui konkurentidel. Lisaks on meie lahendust kerge paigaldada ja seetõttu on see konkurentide lahendusest soodsam.

Teiseks on meil selge fookus. Kui enamus konkurente sihib suurlinnu, siis meie pakume lahendusi väiksematele omavalitsusüksustele ning ka mõnekümne valgustiga eraarendustele.

Kolmandaks on meil kogenud meeskond. Meil on tugev äri-, müügi- ja tehnoloogiline kompetents ning kogemus.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Ajast jääb alati puudu.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Arendame välja ja tuleme turule uue tooteseeriaga Lumoflex. Uus toode on suunatud just väiksematele linnadele ja omavalitsustele. Neil ei ole vaja tingimata kõikide “vilede ja kelladega” lahendust, vaid piisab ka väiksema funktsionaalsusega tootest, mis aitab säästu saavutada. Toome Lumoflexi turule läbi edasimüüjate, mis teeb selle laialdaselt kättesaadavaks kõigile, kes soovivad panustada keskkonna säästmisesse. Prognooside kohaselt kasvatame müügimahu kümnekordseks.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.