Rubriigi toob sinuni  Sponsor

Capster paneb sagedaste nohutajate taskusse seadme, mis pakub aastateks tervist säästvat leevendust

20161130_143703.jpg

Sel nädalal tutvustab end Geeniuse "Nädala idufirma" rubriigis tärkav iduettevõte Capster.

Mis on teie suur idee?

Capsteri missioon on teha nina loputamine lihtsaks ja populaarseks.

Ca. 10% inimestest kannatab uuringute kohaselt kroonilise nohu käes, mis langetab oluliselt elukvaliteeti sagedaste nohusümptomite tõttu: ninakinnisus, unehingamishäired, peavalud, vähenenud lõhna- ja maitsetaju, kõrge stressitase jm. Pidevatel nohutajatel on ka üleüldiselt madalam tervisetase, mis suurendab tervishoiuteenuste kasutamist, põhjustades suuri kulutusi.

Üheks teaduspõhiseks kroonilise nohu ravimeetodiks ja sümptomite leevendajaks on nina loputamine. Suur kogus 0.9% soolalahust voolab väikese survega ühest ninasõõrmest sisse ning teisest välja, leevendades efektiivselt sümptomeid ning pakkudes tervistsäästvat, kahjulike kõrvalmõjudeta ravi.

Et populariseerida nina loputamist kui tervistsäästvat ravimeetodit erinevatele nohuprobleemidele, oleme valmis arendanud ninaloputusseadme, mis mahub taskusse, kuid võimaldab nina loputada korraga 500ml lahusega. Capster on korduvkasutatav ja peab vastu aastaid. Selle arendamisel panime rõhku kasutusmugavusele, kompaktsusele ning efektiivsusele ja ohutusele vastavalt meditsiinilistele uuringutele.

Kuidas asi töötab?

Capster ühildub kasutamiseks tavaliste plastikpudelitega justkui pudelikork. Puhtasse 500ml plastikpudelisse tuleb valada Capsteri pulbripakike, mille sees on farmatseutilise kvaliteediga soolade segu. Seejärel tuleb täita pudel puhta ning kergelt sooja veega, vajutada Capster pudeli otsa, loksutada ja pool liitrit 0.9% lahust ongi valmis nina loputamiseks.

Seejärel tuleb pudel koos Capsteriga tagurpidi keerata, otsik ühte ninasõõrmesse panna ning avaldada korduvate pumpavate liigutustega kerget survet pudelile. Capsteri sees olevad õhu- ja vedelikuvoolu reguleerivad mehhanismid teevad ülejäänud töö ära ning soe lahus voolab mõnusalt läbi nina. Oleme ka teinud videoõpetuse, mida näeb aadressil www.capster.ee

Kas näete turul endale konkurente? Kuidas teie paremad olete, milles teised veel ees on?

Capster tegutseb nohuravimite turusegmendis, mis on kahtlemata väga konkurentsitihe. Meie eeliseks konkureerivate ravimite ees on kahjulike kõrvalmõjude puudumine ning sellest tulenev soosing nina loputamisele kui ravimeetodile arstide poolt.

Ninaloputamise valdkonnas on Capsteril tehnoloogiline eelis, mis väljendub kasutusmugavuses, kompaktsuses ja meditsiinilises efektiivsuses. Mis puudutab erinevaid ookeanivee spreisid ja sellelaadseid tooteid, siis need on head nina niisutajad, kuid paraku nina loputada nendega ei saa. Puudub vajalik vedelikukogus ning hermeetiline ühendus ninaga, mille tõttu ei voola lahus ühest ninasõõrmest sisse ja teisest välja.

Kuna Capster on noor ettevõte, mis alles sisenes turule, siis on meil võrreldes teistega vähe kogemust ning tuntust. Samuti ei kannata võrrelda suure meditsiinihiiglase ja iduettevõtte eelarvet. Usume siiski, et startupiliku lähenemisega ja piisavate nõuandjatega suudame enda eesmärgid täita.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Capsteri asutajad Raivo Tamsalu, Birk Põldme ja Marc Teiv on müügi- ja turundusvaldkonna taustaga. Lisaks on Capsteril ka mitmeid nõuandjaid meditsiini- ning tehnoloogiavaldkonnas.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Capster on kaasanud 85 000 eurot kapitali Eesti äriinglitelt, kellest valdav osa on seotud meditisiinivaldkonnaga.

Millega te raha hakkate teenima?

Capster müüb hetkel kahte toodet: Ninaloputusseade Capster ja Ninaloputussegu 10-pakk. Capsteri tooteid saab osta järgnevate apteegikettide suurematest müügipunktidest: Ülikooli Apteek, Südameapteek, Benu Apteek, Euroapteek ja Ülejõe Apteek. Samuti saab tooteid osta Capsteri e-poest aadressil www.capster.ee

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Nohu on tõsine probleem, mis ei kao. Vastupidi, krooniline ja allergiline nohu on tõusvas trendis. Lisaks näitab arstide ja kasutajate positiivne tagasiside, et meie tooted täidavad hästi eesmärki.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Täna tunneme kõige rohkem puudust täiendavast inimkapitalist. Oleme kolmeliikmelise meeskonnaga jõudnud maale, kus kiiremaks kasvuks ja efektiivsemaks tegutsemiseks on vaja meeskonda kasvatada esmajärgus operatsioonide, turunduse ja müügivaldkonnas.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Järgmise 12 kuu jooksul plaanime kasvatada meeskonda, tõsta tootmisvõimekust ning siseneda esimestele eksportturgudele.     

Foto: Capster     

Vaata kõiki selle rubriigi artikleid