Rubriigi toob sinuni 

CallMidwife teeb teaduspõhiste algoritmidega lapseootuse ohutumaks

Eesti idufirma CallMidwife aitab lapseootel naisi teaduspõhiste algoritmidega live chati ja kõnetelefoniga ning rühib Ajujahi võistluse lõpu poole.

Mis on teie suur idee?

Loome rasedatele veebi- ja mobiilirakendust CallMidwife.com, mis kasutab meie meditsiiniekspertide poolt loodud teaduspõhiseid algoritme. Nende abil saab naine enda rasedust paremini monitoorida, kaebusi diagnoosida ning kasutada koduseid ravijuhendeid.

Lisaväärtusena pakume 24/7 ämmaemanda telefoni ja live chat konsultatsiooniteenust ning lisandumas on peagi ka videokonsultatsioon.

2016. aasta märtsis avasime Eestis ööpäevaringse ämmaemanda nõuandetelefoni ning hetke seisuga on meil üle 1000 maksva kliendi kuus. Kokku on teenust kasutanud juba 14 000 klienti. Järgmisena siseneme teenustega Venemaa ning seejärel USA turule. Lisaks soovime lähitulevikus luua Eestis digiraseda-kaardi äpi.

Keda näete turul oma konkurentidena?

Me kindlasti ei konkureeri ei haiglate ega kliinikutega. Meie eesmärk on see, et naised käiksid regulaarsetel kontrollidel, kuid kahjuks seda siiski tihti ei tehta, kuna näiteks välisriikides on see liiga kulukas või on arstide juurde on pikad ooteajad.

Oma teenusega aitame meie vähendada loote ja ema suremusnäitajaid ja rasedusaegseid komplikatsioone. Meie teenus ei asenda ämmaemandat ega kohustuslikke arstivisiite, vaid me oleme täiendavaks toeks ja teenuseks nimetatud valdkonnas.

Konkurentideks on kindlasti teised ettevõtted, kes pakuvad erinevaid rasedatele mõeldud äppe või telefoni teel meditsiinilist nõustamist. Meid eristab konkurentidest aga see, et meil nõustavad professionaalsed ämmaemandad, kes kasutavad teaduspõhiseid algoritme.

Mida te täpselt teete?

Arendame ja toome turule kliendi vajadusest lähtuvaid teenuseid naise tervise heaks. Me vähendame loote ja ema suremusnäitajaid ja rasedusaegseid komplikatsioone. Me teeme ämmaemandusabi kättesaadavaks kõigile, olenemata kohast ja ajast, pakkudes ämmaemanda konsultatsioone telefoni teel numbril 12252, live chat vahendusel varsti lisandub ka videokõne tegemise võimalus.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Liina Normet, asutaja ja tegevjuht. Õppinud Tallinna tervishoiu kõrgkoolis, Tallinna ülikooli magister riigiteadustes ning õppinud Tallinna tehnikaülikooli magistrantuuris tervishoiutehnoloogia erialal. Töötanud üle kümne aasta tervishoiu era- ja avalikus sektoris. 2016 alguses asutas ämmaemanda nõuandetelefoni 12252

Maila Teramees, kaasasutaja ja vanem meditsiiniekspert. Maila on töötanud 29 aastat ämmaemandana ning on valitud parimaks ämmaemandaks ja õendustöötajaks ning rahva lemmikuks ämmaemandaks.

Barbara Haage, kaasasutaja ja arendusjuht. Viie aastane kogemus laste- ja perede sotsiaalhoolekande valdkonnas. Kogemused töötamises nii era- kui ka avalikus sektorites. Osalenud mitmetes rahvusvahelistes Euroopa Komisjoni projektides, mis on suunatud laste ja perede sotsiaalse heaolu tõstmiseks.

Lisaks on meie tiimis IT-juht, Venemaa turu spetsialist ning 10 ämmaemandat-konsultanti. Oleme ka praktikabaasiks TTÜ tudengitele.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Investoreid me veel ei kaasa. Siiani on asutajad panustanud oma isikliku rahaga. Samuti taotleme rahastusi erinevatest projektidest ja toetustest. Põhikulud kaetakse jooksvast müügitulust. Kaasatud on ka mitmeid sponsoreid.

Millega te raha hakkate teenima?

Hetkel teenime müügitulu telefoni konsultatsioonide pealt ning see tulu jätkub ka edaspidi, suuremal määral. Meie puhul on võimalik rakendada kahte ärimudelit: B2B JA B2C.

Lisaks sellele, et meie teenust saavad kasutada ja osta kõik, kellel seda vaja on, on meie teaduspõhiseid algoritme võimalik müüa ka erinevate riikide avalikule ja erasektorile, näiteks haiglatele ja ministeeriumidele.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Sellepärast, et meil on olemas juba käive, mille oleme tekitanud oma vahenditest. Oleme tõestanud sellisel raskel turul nagu Eesti, kus meditsiiniteenused on enamasti tasuta ja hästi kättesaadavad, et meie teenus on vajalik ja selle järgi on nõudlus.

Meil on olemas tänaseks juba 14 000 rahulolevat klienti, ühtegi kaebust ei ole laekunud. Lisaks oleme saanud kinnitust erinevatelt mentoritelt ja koolitajatel, kellega meil on õnnestunud Ajujahi saate kontekstis kohtuda, et meie teenus on vajalik ning liigume õiges suunas.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Meil on täna kõige rohkem vaja suuremat turundust ning on vaja järjest enam teha teenuse arendust. Lisaks vajame me pidevalt enda meeskonda ägedaid uusi inimesi

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Laiema tuntuse Eestis ning välisturul ning on valminud pooled meie plaanitud teaduspõhistest algoritmidest. Lisaks on suurenenud meie meeskond ning oleme tõstnud oma käivet kolmekordselt.