Äsja miljoni-investeeringu saanud High Mobility ehitab auto ümber digitaalse “naha”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
pics.001.jpeg

Geeniuse nädala idufirma onBerliinis tegutsev High Mobility, mis teatas äsja, et saiinvestoritelt seitsmekohalise summa ehk üle miljoni euro, investeeringuringi juhtis BMW-ga seotudingelinvestor Fabian von Kuenheim.

High Mobility juht Risto Vahtra rääkis ettevõttest lähemalt.

1. Mis on teie suur idee?

Tuleviku auto on kindlasti palju avatum meie tarkadele seadmetele nagu nutitelefonid, targad kellad jne. Et seda realiseerida, oleme loonud tehnoloogia – võime nimetada seda digitaalseks "nahaks" auto ümber, mis tunnetab seadmete lähedust, kontrollib nende seadmete või rakenduste sertifikaate ja otsustab kohapeal, kas mingi tegevus auto sees on vajalik või mitte. Mõeldes ainult lokaalsete kasutajakogemuste peale võime ehitada palju uusi teenuseid, midatäna teha oleksid turvalisuse kaalutlustel liiga keeruline.

Mõned näited taolistest teenustest: digitaalne võti nutitelefonis, pakkide toimetamine auto pagasiruumi, isesõitev auto parkimissituatsioonides. Kui kasutaja on auto lähedal ja kontrollib autot väljaspoolt näiteksnutitelefoniga.

Idee on selles, et autost saab platvorm, mille peale on võimalik uusi teenuseid ehitada nii autofirmade endi kui ka väliste tarkvaraarendajate poolt.

2. Kes on tegijad?

Tegevjuht ja kasutajakogemuse disain– Risto Vahtra. Mehaanikainsenerist tehnilise autodisaini peale läinud eestlane, kes muuhulgas töödanud ka Volvo autode strateegilises disainimeeskonnas Göteborgis. Mitu patenti sisse andnud koos Volvoganing praegu tuntuim töö seeriatootmises on Volvo XC90 roolinupud ja nende kasutamine koos digitaalse instrumendiklastriga rooli taga.

Kevin Valdek –tehniline juht ja kogemustega juba meie ühisest varasemast tehnilisest agentuurist Cannedapps. Töötas juba aastaid tagasi tarkade autode projektidega koos Jaguar Land Rover (InControl mobiilirakendus) ning Fiat/Chrysler elektriautode rakendusega.

Olulisemad juhendajad on meile eesti juurtega saksa ettevõtja Holger G. Weiss (ex-CEO AUPEO!, millePanasonicmõniaastatagasi ostis) ning investeeringuringi juhtfiguure Fabian von Kuenheim.

3. Kes on teie investorid?

Kuni praeguseni oleme tegutsenud oma rahapeal, mille teenisime varasemast konsultatsioonist ja tehes kahe aasta jooksul mitmete autotootjatega tootearendusprojekte. BMW-ga on meil olnud side juba alates 2014. aasta algusest.

Aastal 2013 kolisime Berliini, et osa võtta Startupbootcamp nimelisest ärikiirendist. Sealne sponsor oli Daimler, kes võimaldas meil olla esimestekülaliste seasnende Silicon Valley uues arenduskeskuses Sunnyvale’s. Huvitav kogemus nii ikoonilise autotootjaga.

Praegust investeeringuringi juhibFabian von Kuenheim.Ta onEberhard von Kuenheimiperest, mis on üks kolmest, kelle omandis onBMW grupp.

Lisaks on investoreid ka Rootsist – nimekam ehk Hampus Jakobsson, kes ehitas üles firma nimega The Astonishing Tribe (TAT) Malmös ning müüs selle Blackberry’le mõned aastad tagasi 170 miljoni dollariga.

Peale Fabian von Kuenheimi ja tema partneriteon teine suurim investor Berliini investeerimisfond, kes huvitub Berliini digitaliseerimisest.

Kuidas jõudime investeeringuni – pika tööga ja 11 kuud kestnud kümnete kohtumistega Euroopa suuremate ja väiksemate riskikapitalistidega. Peab olema üsna pöörane, et automaailmas startup’iteha jaedu jaoks on vajatõeliselt kogenud investoreid.

4. Millega High-Mobility raha hakkab teenima?

Plaanis on tehnoloogia kättesaadavaks teha kõigile arendajatele, kuid tasu küsida vaid kommertskasutusse läinud teenuste eest. Sisuliselt huvitavad meid asjad, mis platvormi peale ehitatakse ning millelt meil on võimalik aktiivsete kasutajate pealt teenida.

Meie ülesanne on toetada võimalikult paljusid auto- ja IoT platvorme, et turvalisi teenuseid saaks võimalikult lihtsalt ehitada.

5. Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Meie meeskonnas on ideaalne mix autotööstuse ja tarkvaraarenduse kogemusest. Suurim muutus hetkel autotööstuses on digitaliseerimine ja meie oleme üles kasvanud digitaalses maailmas. Meie oskuste kinnituseks on ka see, et sellised tugevad autotööstuse taustaga inimesed on meile oma raha ning tutvusringkonna usaldanud.

6. Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Inimesi, kes on äärmiselt uudishimulikud ja iseseisvad leidma lahendusi olukordades, kus kõik tundub lootusetu. Otsime hetkel uusi inimesi nii äri, disaini kui ka tarkvaraarenduse suunal.

7. Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Hetkel on töös mitu äärmiselt põnevat projekti, mida me tahaksime aasta teisel pool juba avalikult esitleda. Suurim tegevus praegu äriarenduse suunal on tehnoloogia pakendamine seeriatootmiskõlbulikuks ja seda püüame saavutada järgmise 12 kuu jooksul.

Fotod: High Mobility

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.