Tõnis Niinemets: kui keegi saadab mulle kärsitu e-kirja, siis viivitan vastamisega teadlikult

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Vabakutseline näitleja Tõnis Niinemets Von Krahli teatris. Foto: PM/SCANPIX BALTICS

Vabakutseline näitleja Tõnis Niinemets on eestlaste meelt hea mitu aastat lahutanud. Viimasel paaril aastal on ta peamiseks žanriks stand-up ehk püstijalakomöödia. Hetkel tuuritab ta mööda kodumaad näitetükiga “TÕNIS NIINEMETS power-up comedy HOMME ON TÄNA! 2.0”.

Kes: Tõnis Niinemets, vabakutseline näitleja

Asukoht: Tallinn

Üks sõna, mis kõige paremini kirjeldab, kuidas te töötate: Rõõmuga

Arvuti: MacBook Pro

Telefon: iPhone ja CAT EB65

Kirjeldage, kuidas te jõudsite näitlejaametini?

Peale keskkooli tundus see kõik loomuliku järjena astuda teatrikooli. Juhtus nii, et võetigi vastu. Sealt edasi Von Krahli teatrisse tööle ja nüüd kaks hooaega olnud juba vabakutseline.

Lõpetasite hiljuti nutitelefoni kasutamise, kuidas on teie tööpäev võrreldes varasemaga muutunud?

Muutunud on kindlasti kättesaadavus ja ajakasutus. Rohkem on fookus asjadega tegelemisel. Samuti on pere rohkem tähelepanu saanud.

Kas te kasutate klassikalises mõttes kontorit, stuudiot või muud kindlat töökohta? Millised tehnikavidinad seal kindlasti olema peavad?

Mu kontor on seal, kus olen mina. Mul on iPad ja telefon, kus vastan meilidele ja valdavalt proovin nii, et kodus seda kontorit ei tekiks.

Milliseid seadmeid või tarkvara praegu kindlasti töös kasutate?

Telefon, iPad, tarkvarast Word ning ka teatud äpid.

Kui suurt ja millist rolli on tehnoloogia areng teie elus mänginud?

On kindlasti, kui suurt on raske öelda. Olen alati olnud suhteliselt kehv igasuguses tarkvara ja programmide kasutamises. Varem olin suur paberikasutaja nii teatriproovides kui ka televõtetel. Kuna aga materjalid muutuvad teatris pea igas proovis, siis on paraku iPadi kasutamine elu lihtsustav ja loodust hoidev.

Kui palju e-kirju päevas saate ja kuidas neis korda peate?

Päeviti erinevalt. Eks nädalavahetusel kindlasti vähem, aga suurusjärk 7-10 e-kirja päevas. On ka 20 meiliga päevi. Korda üritan pidada nii, et vastan 1-2 korda päevas meilidele. Ülikärsitutele meilidele vastan teadlikult viivitusega.

Mida eelistate: Facebook, Instagram, Twitter või hoopis oma blogi, miks?

Midagi mingi teema kohta arvates eelistan blogi või kergete (poliitikateemadel saatesse Foorum) säutsude korral Twitterit. Sotsiaalmeedias midagi öelda, see kaob suure šeerimise prügi sisse ära ning raiskab vaid nii enda kui ka teiste aega. Inimesed on kannatamatud ning ärevusaste on kõrge. Laike, jagamisi või kommentaare pannakse suuresti ilma sisuga tutvumata. Facebook on puhtalt enda tegemiste promomise koht, aga sõbrakutseid võtan vastu valikuliselt. Instagramis valin jälgijaid väga hoolega ning hoian kitsast ringi.

Kui palju vabal ajal IT-vahendeid või tehnoloogiat kasutate?

Eks ikka piisavalt palju. Kuhugi sõites, kui roolis ei istu, ikka vaatan sotsiaalmeediat ning online-uudiseid.

Millised äpid on teie telefonis kõige olulisemad?

Parkimine, Taxify, Spotify, Google Docs.

Mis on need tehnikavidinad, mida te kõige vähem kasutate?

Printer ja skänner. Ei suuda ära ühendada, kuigi vajadus on olemas.

Mida te arvutimängudest arvate?

Ei mängi. Pole kunagi väga mänginud. Vaid rallit, NBA-d ja FIFAt. Aga viimased seitse aastat pole midagi mänginud. Eelistaksin pigem PlayStationit, ja tahaks osta ka, aga see poleks pere suhtes aus. Niigi on uneaega vähe ka.

Kas tunnete vahest, et olete nutisõltuv? Mida siis teete?

Ise tihti sellist tunnet ei tunnistata ju. Aga proovin olla piisavalt enesekriitiline. Olen alati teinud päevi (näiteks nädalavahetus), kus telefon on kapi otsas ja hääletu.

Milline on parim nõuanne elus, mille olete saanud? Kellelt?

Take care of your shoes and the shoes take care of you. Ei mäleta, kus seda kuulsin, aga seda annab kanda paljudesse kontekstidesse ning olukordadesse üle kanda.

Milline on suurim õppetund, mida sooviksite ka teistega jagada?

Rooli istudes olge enesekriitilised, mis seisus te olete. Ei räägi alkoholist. See on ilmselge. Vaid üleüldiselt. Mis on teie väsimusaste. Maanteel on palju zombisid.

Kellele esitaksite needsamad küsimused? Miks?

Liis Lemsalule ja Donald Trumpile. Kui Trumpi kätte ei saa, siis ainult Liisile. Ei ole üldse iroonia. Jälgin Liisi tegemisi Instagramis ja seega huvitab, mida vastaks inimene, kel on suur jälgijaskond sotsiaalmeedias. See elu on mulle võõras.

Rubriigis “Kuidas me töötame” räägivad tuntud inimesed, kuidas nad tööd teevad ning millised on nende nipid, üle pea kasvava töövooga hakkama saada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.