Rubriigi toob sinuni 

Tuhande euro piir käega katsuda: 4K ekraaniga süler on läinud üsna odavaks

Kui veel mõni aeg tagasi olid n-ö premium-klassi sülerid Full HD ekraaniga ja keskmised sülerid tunduvalt madalama resolutsiooniga, siis nüüd võib öelda, et ka 4K eraldusvõime maksumus on taevast alla tulnud ja juba puudutavad selliste masinate hinnad maagilist 1000 euro piiri.

Lenovo IdeaPad 720S UHD (hind praegu 1099 eurot) on heaks näiteks, et ekraaniresolutsioonide revolutsioon pole enam kaugel. Muidugi pole kõigile nii paljude punktidega 13,3-tollist ekraani vaja, kuid need, kelle jaoks on see oluline (mängurid, graafika- ja videotöötlejad, tippkvaliteediga meedia tarbijad liikvel olles), saavad sellise süleri kätte hinnaga, mis mahub juba paljude eelarvesse.

Lenovo IdeaPad 720S on lisaks veel ülikerge ja üliõhuke (1,1 kg ja paksus 1,4 cm), kiire Intel Core i7 (8. generatsiooni) protsessoriga, 8 GB muutmäluga ja 512 GB SSD-ga. Seega pole millegi puhul põhjust eriti nuriseda. Aku peab sellisel masinal kaua kestma, sest 4K ekraanilt tahad ju vahest kindlasti ka pikki filmiseansse vaadata – kestabki, kuni 9 tundi. Ja kui on vaja oma lisaseadmeid, näiteks mobiili või tahvlit kuskil lennujaamas või mujal reisides laadida, ei pea kaant lahti tegemagi, sest alati toidet jagav USB pesa on pidevalt saadaval.

Üliõhukeste äärtega kompaktne 13,3-tolline arvuti vajab ka head heli, et 4K sisu vaadata. Selle pärast ei pea muretsema – kui tahad süleri enda kõlareid kasutada, on need nii õhukese masina kohta üllatavalt selge ja hea kvaliteediga heliga ning valjud. Selle tagavad JBL Premium Audio kõlarid ning Dolby Audio.

Kindlasti on video- ja graafikamaterjaliga töötajatel veel üks oluline küsimus – kas kogu selle kvaliteetse sisu ikka saab kiiresti arvutisse või sealt välisele andmekandjale?

Vastus on “jah”. Ülikiire Thunderbolt 3 USB-C port toetab kõrgresolutsiooniga lisaekraani ühendamist, kiirlaadimist ning muidugi ka väga kiiret andmesidet, mis on kuni kaheksa korda kiirem tavalisest USB 3.0 pordist. Sellest piisab vajadusel isegi kvaliteetsete otsestriimide edastamiseks ja videotöötluseks mõnelt lisa-andmeseadmelt.