Rubriigi toob sinuni 

Telk, tahvel või süler? Ühe arvuti üheksa ametit

Sülearvutil HP Envy x360 (799,99 eurot) hind on palju erinevaid võimalusi kasutamiseks: see võib olla nii tahvel, presentatsiooni-ekraan, sülearvuti kui ka lauaarvuti. Võimalusi on palju, sest arvuti ekraani saab pöörata 360 kraadi ja see on puutetundlik.

Kui eesmärgiks on arvutit kasutada igasugustes erinevates olukordades ja kui satud neisse olukordadesse tihti, siis universaalne paljudes asendites kasutatav HP süler on selleks õige tööriist. Ehkki protsessoriks on tavalisest veidi eksootilisem AMD Ryzen 5 2500U (neljatuumaline), ei tähenda see järeleandmist võimsuses ega ka aku tööajas, sest tegemist on tõeliselt võimsa ja energiasäästliku tuumaga. Aku kestab 11 tundi, millest piisab enam-vähem kõigile mobiilsetele kasutajatele ning kui tahad selle masinaga ka graafilisi kiireid mänge mängida, siis Radeon Vega 8 graafikakiirendi aitab. See on AMD kõige uuem graafikakaart, mis on saanud juba mitmeid võite kiirustestides.

Kuna arvuti ekraani liikumisvabadus on peaaegu 360 kraadi, siis saab seda kasutada väga erinevates olukordades.

Kõigepealt muidugi nagu tavalist sülerit klaviatuuri ja ekraaniga. Kui tahad teistele laua ääres istujatele oma ekraani näidata, siis saad ekraani käänata 180 kraadi lauaga ühte tasapinda – nii moodustub puutetunlik „lauapind“, mida näeb igast suunast ja sa võid näiteks ekraanile midagi joonistada.

Kui esitad presentatsiooni, saad ekraani veel rohkem käänata, nii et moodustuks n-ö „telk“ – kaanele ja klaviatuuriosale toetuv ekraan. See on nagu projektor või teleriekraan, millelt oma esitlust teha väiksemas ruumis istujatele.

Kui pöörad ekraani maksimaalselt taha ehk klaviatuuri taha, on sul olemas suure ekraaniga tahvel – kasutagi seda nagu tahvlit, sest Windows 10 on ka puutetundlikuna täiesti kasutatav.

Kandiline metallkorpus peab kõigile neile väänamistele väga hästi vastu ja võid oma arvutiga minna, kuhu tahad. Kriimustusi niisama lihtsalt ei teki ja ka painutustele on metallkorpus vastupidavam.

Turvalisuse tagab 3D näotuvastus, kvaliteetse heli aga Bang & Olufseni helisüsteem. Mahuka aku jaoks aga on oluline kiire laadimine – HP-l on ühena vähestest seda tüüpi masinatest olemas ka kiirlaadimine, mis laeb aku kuni 50% täituvuseni vaid 45 minutiga. Kes reisivad, need teavad – just liikvel olles on arvutit aina pikemalt vaja kasutada ning aina harvemini satub seinakontaktide lähedusse. Ja kui satub, siis peab energia kiiresti kätte saama, et siis jälle pool päeva ilma laadimata kuskil kohvikus või koridorinurgas tööd edasi teha.