Rubriigi toob sinuni 

Telefon sai niiskust? Kuivatamiseks on olemas riisist hoopis parem vahend

Nii-öelda koduste nippide hulgas on tavaliselt ka soovitus oma märjaks saanud elektroonikavidinat kuiva riisi sees hoida, sest riis imab hästi niiskust ja viib selle seadmest minema. Kuid on olemas vahendeid, mis imavad niiskust riisist 700 korda paremini ning ongi just selleks mõeldud.

Üle poolte katkiminevatest telefonidest võivad enneaegselt “surra” veekahjustuse kätte, ükskõik kui hoolikas selle omanik ka poleks. Kasvõi praeguste vihmaste ilmadega pääseb mõnikord vaid tühine hulk vett taskusse või kotti ja sellest piisab – ei peagi mobiil vette sulpsama. Siis aitab kõige hullemast päästa spetsiaalne komplekt – näiteks see Kensigntoni 4-OK EVAP telefonide kuivatuse abi, mis koosneb hermeetilisest kilekotist ja kahest pakikesest.

Neis pakkides ongi materjal, mis imab niiskust 700 korda efektiivsemalt kui riis. Juhul, kui telefon pole väga kauaks vette jäänud ning kui veekahjustus pole jõudnud elektroonikat rikkuda, võivad need padjakesed kalli nutiseadme päästa.

Kasutamine on lihtne – kuivata väljast nii palju ära, kui võimalik. Kui aku on eemaldatav, eemalda see kohe. Siis jäta päästetav seade padjakeste vahel hermeetilisse kotti kuivama kuueks kuni 24 tunniks. Kui kauaks täpselt, seda näitab vastav niiskuseindikaator, mis annab märku, millal niiskuse-eemaldaja on oma töö teinud.

Kensingtoni päästevahend ei päästa seadet siiski garantii katkemisest. Enamusel mobiilidel on sees indikaator, mis annab parandustöökodadele infot, kas seade on liigset niiskust saanud või mitte. Kui indikaator näitab veekahjustust, siis garantii enam ei kehti. Kui aga vesi õnnestub piisavalt hästi eemaldada, võib nutiseadmest veel asja saada ja see töötab garantiita kasvõi mitmed head aastad edasi.

Vaata videost, mismoodi mobiiltelefoni kuivatamine käib: