Rubriigi toob sinuni 

Powerball – tõeline näpuharjutus

Ole sa sportlane või muusik, kontoritöötaja või mägironija – tugevad näpud ja vastupidavad randmed on üks edukuse alustest. Või vaevab sind hoopis karpaalakanali sündroom? Igal juhul saab leevendust ja abi Powerballi kasutamisest ning see on ühtlasi või isegi eelkõige ka üks lahe mäng.

Tennisepalli suurune ja vähem kui 40 eurot maksev Powerball NSD 280 Hz Autostart Pro on hea vahend nii randmete ja sõrmede tugevamaks treenimisel kui ka nende taastusraviks. Lisaks aitab see tugevdada ka küünar- ja õlavart, kui meditsiinilisest poolest rääkida.

Efektse disainiga Powerball põhineb güroskoobil ehk palli sisse on ehitatud teine pall, mis keerleb ümber oma telje ja tekitab tänu tsentrifugaaljõule tiirlemisimpulsi. Kuigi see võib kõlada väga tehniliselt, on lahendus iseenesest lihtne – mida kiiremini Powerballi kasutad, seda raskemaks see muutub ja seda tugevamaks su käsi alates sõrmeotsast kuni õlani saab. Kusjuures käivitamiseks ja kasutamiseks ei vaja Powerball mitte mingit akut ega patareid, sest kõik toimib mehaaniliselt güroskoobi, tsentrifugaaljõu ja inertsi koostööl.

Alustuseks tuleb sisemisele rootorile anda paar-kolm keerutust (see on lihtne, sest üks osa pallist on avatud) ja seejärel oma sõrmi, rannet või tervet kätt keerutada. Nii hakkab sisemine pall ka kiiremini pöörlema ja tänu sellele muutub Powerball raskemaks. Juba paar minutit Powerballiga tekitab kiiresti tunde, et oled käinud jõusaalis käepäeva tegemas.

Maksimaalne pöörete arv on 18 000 pööret minutis ja see tekitab kuni 16 kg suuruse vastujõu. Pall ise kaalub 265 grammi. See on päris palju mehaanilist ja tasuta energiat.

Et Powerballiga tuuleveskeid tehes see käest ei lendaks, on pall varustatud Ultra-Grip silikooniga – tänu sellele on haare alati kindel.

Powerball on varustatud LCD ekraaniga, kus kuvatakse suurim pöörlemiskiirus, tehtud pöörete arv ja kõikide pöörete hulk kokku.

Järgmist piknikku või aiapidu korraldades võta kindlasti Powerball ligi, sest see tekitab palju elevust ja tervisliku võistlusmomendi nii laste kui täiskasvanute hulgas. Aga pane tähele, et pall vette või liiva sisse ei lendaks, sest see talle ei meeldi. Samuti tuleb hoiduda sisemise rootori õlitamisest, sest see rikub vastupanujõu ja Powerball kaotab oma võimsuse.