Rubriigi toob sinuni 

Odavaim 40-tolline teler – millise pildikasti saab väga vähese raha eest?

lid ajad, kui juba 30-tolline ekraan tundus suur, sest kineskooptehnoloogia pealt üle minnes oli hüpe tõesti märgatav. Praegu aga on paneelid läinud mõnikord juba pea poole seina suurusteks ning normaalne 40-tolline teler on muutunud täiesti taskukohaseks kõigile.

Vaatame, milleks on võimeline kõige odavam 40-tolline teler Strong 40″ SRT40FZ4003N (239,99 eurot) ja kas me jääme nii vähe makstes ka millestki olulisest ilma?

Olulised näitajad teleri juures on selle ekraan, ühendusvõimalused ja lisafunktsioonid selleks puhuks, kui telekanaleid ei vaata.

Ekraan on 40-tolline ja Full HD resolutsiooniga – tõsi, praegu kipub juba 4K telerilaudu vallutama, kuid sellel on hetkel tõsiem praktiline mõte ainult siis, kui oled paadunud filmivaataja ning tahad näha linateoseid kõrges 4K resolutsioonis. Samas võib enamuse kasutajate jaoks olla täiesti piisav Full HD kvaliteet, mis on endiselt kvaliteetsem kui enamus telekanaleid, mida me igapäevaselt vaatame ja filmide põhihulk on samuti veel Full HD-s. Seega üliodava teleri juures pole LED-ekraani üle põhjust väga nuriseda, see vastab igati soodsale hinnale.

Olemas on kõik vajalikud ühendused satelliidi- ja kaabel-TV jaoks: DVB-T, DVB-C, DVB-S2. Eesti kaabel-TV operaatorite teenustega liitudes saab siiski neilt kaasa eraldi digiboksi, mille võib ühendada HDMI kaabliga teleri külge – Strong´i 40-tollisel mudelil on neid ühenduspesi lausa kolm.

Olemas on ka USB-pesa, millesse saab pista näiteks mälupulga filmide, piltide või muusikaga ning meediat läbi teleri mängida. Teler sisaldab USB-pleierit, mida on võimalik diivanilt mugavalt puldiga juhtida.

Kaasas on korralik suurte nuppudega pult, lai tugijalg ning võimalus VESA kinnitusega ka seinale kinnitada (vastab VESA kinnitusele 200 x 100 mm).

Kuid mis firma see Strong on? Üllatusena Eesti ostjale tuleb kindlasti see, et tegemist on 140-aastase ettevõttega, mis kaabelvõrkude ja TV-bokside maailma sukeldus juba 1986. aastal. Praegu toodab Euroopas ja Aasias tegutsev ettevõte Hiina tehastes samuti põhiliselt TV-bokse, kuid ka soodsaid telereid oma brändinime all.