Rubriigi toob sinuni 

Nutikaal kuni kaheksale inimesele: hoia kogu pere tervis kontrolli all

Koju jõuab aina enam nutikaid seadmeid, ka kaalud pole erand ning needki on muutunud nutikaks. Muidugi tekib küsimus, mida siis kaalu juures saaks nutikaks teha? Fitbit Aria 2  (hind 149,99 eurot) on hea näide, et saab nii mõndagi.

Esiteks, kuna väga paljud kasutavad juba aktiivsusmonitore, mis mõõdavad pulssi, samme, mõned juba ka vererõhku ja vere hapnikusisaldust, siis nutikaal on neile seadmetele hea täiendus, mis annab teada trenni tulemusest – kaalumuutusest.

Kuid Fitbit Aria 2 ei salvesta vaid kaalumuutusi.

Mida nutikaal mõõdab?

Nutikas kaalumõõtja salvestab sinu kaalu ja saadab andmed mobiiliäppi, et saaksid leida seoseid erinevate treeningute ja kaalumuutuse vahel. Muidugi on võimalik ka päevas söödud toitu sisestada, et teada saada, milline seos on erinevatel dieetidel. Kaal mõõdab aga veel ka keha rasvaprotsenti ja kehamassi indeksit.

Tulemusi saab salvestada kuni kaheksa erineva kasutaja jaoks ning need on privaatsed – teised nutikaalu kasutajad ei saa piiluda, mida muud pereliikmed või sõbrad on salvestanud.

Kõik graafikutesse

Lisaks igapäevasele kaalu mõõtmisele on veelgi olulisem trendide tabamine, mida näeb kõige paremini võrdlevalt graafikult. Fitbit pakubki selliseid näitlikke graafikuid.

Graafikuid näeb mobiiliäpist, mis on nutikaaluga ühenduses üle WiFi. Krüpteeritud ühendusega WiFi võrgus sünkroniseerib kaal oma andmed nii võrgus olevate arvutite kui Androidi või iOS-iga seadmega. Äpis saab seada omale eemärke ja nutiseade soovitab, mida teha, et need eesmärgid saavutada. Fitbit Aria 2 töötab kolme AA patareiga ja taustvalgustusega LCD ekraanilt saab oma kaalu teada ka pimedas. Nutiseadme abiga tunneb kaal sinu kohe ära ning salvestab tulemuse sinu äppi. Kaaluvahemik, mida mõõdetakse, on 4,5-180 kg.

Kuigi seade talub pritsmeid, ei maksa seda väga palju märjaks teha ega uputada. Lisaks sellele, et liigne vesi võib seadet kahjustada, on sellel soovitusel veel üks praktiline põhjus  ka – karastatud klaasist plaadile astudes võib see märjana olla liiga libe.