Rubriigi toob sinuni 

Mürasummutusega kõrvaklapid: kas kallis mänguasi või vajalik töövahend?

Üle mitmesaja euro välja käia paari kõrvaklappide eest? Tundub kosmiliselt palju, kuid kas see hind end ka õigustab, kui lisaomaduseks on korraliku mürasummutusega tagatud puhas heli igas olukorras? Kui reisimist on palju, siis tasub see end tõesti ära.

Ühed sellised kõrvaklapid on Bose QuietComfort 35 Wireless. Neil on hea heli, peas kanda on mugav ning tulevad korralikus, hea välimusega karbis, mis kaitsevad kaasaskandmise ajal muljumise eest.

Kõrvalappidega on kaasas ka juhe ning kahe kõrvaklapiotsikuga üleminek, mis sobib lennukite helisüsteemidega.

Kolme tunniga saad neist aru küll

Kui niisama kodus Bose kõrvaklappe kasutada, ei saagi võib-olla hästi aru nende tegelikust võlust, kuid sõites ühe üle kolme tunni kestval lennu- või bussireisil, on nende hind õige pea end igati õigustanud.

Ilmselgelt ei ole mõtet hakata arutama teemadel, mis sagedusega muusikat see paremini või halvemini esitab, sest heli on tavainimese jaoks piisavalt hea ning nö friigiklapid melomaanidele on omakorda juba hoopis teises hinnaklassis.

Neid Bose kõrvaklappe saab tihti kasutada isegi ilma muusikat kuulamata, sest ainult mürasummutusega töötades saab kontori-inimene summutada pidevalt undavat ventilatsiooni ning tosinkonna arvuti jahutussahinat.

Tänu mürasummutusele on mõttel parem lend ning vaikus on kui õnnistus. Rääkimata siis juba väga mürarikastest keskkondadest tehastes ja välitöödel, kus muidugi oleks õigem kasutada tööstuslikumaid tolmu ja niiskust taluvaid klappe, aga kui keskkond on suhteliselt puhas, aga lärm suur, siis ajavad need lisaks muusikalistele hetkedele ka vaikust soovides asja ära.

Uued klapid on juhtmevabad

Juhtmevabadus on teine oluline argument, miks osta just uuema põlvkonna QuietComfort 35 Wireless, sest vaikselt hakkavad meie seadmetest ära kaduma 3,5 mm kõrvaklapipesad ja vabadus kuulata muusikat igas asendis ilma takistavate kaabliteta on väärtus, mida hinnatakse aina rohkem.

Kõrvaklappidel on olemas ka aku kiirlaadimine. 15-minutise lühikese laadimisega saab 2,5 tundi kuulamisaega juurde. Ühe täislaadimisega vaigistavad müra ja mängivad muusikat kõrvaklapid peaaegu ööpäeva järjest ning ilma muusikata kaks ööpäeva.

Bose QuietComfort 35 on praktiliselt samas kaalus, kui eelmine mudel, sama hea heliga ning tunnetuslikult ei olegi nagu midagi väga oluliselt muudetud: pole põhjust head asja muuta. Siiski, üks erinevus on neid kõrvuti pannes näha: kuulariklappide osa on pisut suuremaks tehtud, et need veel paremini peas istuksid. Kangas kõrva juures on mõnus ning ei pane ka kaheksatunnise tööpäeva peale kõrvu higistama.

QuietComfort 35ga on kaasas ka mobiiliäpp nii Apple’i- kui Androidi-seadmetele, mille abil erinevate heliallikate ühendamine üle Bluetoothi on väga lihtne.