Rubriigi toob sinuni 

Matt, millega saab joonistada – väike ja painduv graafikatahvel

Pliiatsiga sirgeldamine meeldib endiselt paljudele, et mõtteid koguda ja loovust arendada, kuid arvuti kipub tihemini käepärast olema kui paber ja pliiats. Loomulikult võib hakata ka harilikku pliiatsit või pastakat otsima, ent nüüd on juba mugavam ja moodsam teha ka seda arvutis, kasutades graafikatahvli omadusi ja tarkvara võimalusi.

Graafikatahvel pole enam ammu udupeen elukutselise kunstniku või arhitekti tööriist. Graafikatahvel Trust Flex Design, mis on pehme nagu hiirematt, maksab praegu vaid 39,99 eurot ning sobib täiesti tavalisele arvutikasutajale, aga ka natuke nõudlikumale graafikatööriistu kasutavale inimesele.

Aktiivne tööala ulatub sisestusseadmel 140 x 100 millimeetrini, mis sobib ka kitsamale lauale ning arvutiga ühendub seade USB kaabli abil. Operatsioonisüsteemidest on toetatud Windows 10, 8, 7 ja Vista.

Juhtmevaba puutepliiats on ka survetundlik ja võimaldab erinevate surveastmetega saada arvutiekraanile erineva jämedusega jooni, justnagu tavalise pliiatsiga.

Veidi täpsemalt ka numbritest: survetundlikkust on pliiatsil 1024 astet, graafikatahvli eristusvõime on 2500 joont tollile.

Graafikatahvliga saab lisaks joonistamisele veel ka mängida, hieroglüüfe kirjutada või lihtsalt hiire asemel kasutada.