Rubriigi toob sinuni 

Kuidas valida universaalset kaitseklaasi?

Alati pole kõigile telefonidele spetsiaalseid kaitseklaase saada või need on liiga kallid. Mida siis teha, kui tahad oma telefoni ikkagi kaitsta?

Kartuseks, et telefon jääb kaistmata, pole kindlasti põhjust. Kõigile mobiilidele, millele pole originaalklaasi võtta, sobivad universaalklaasid.

Esimene valik – kas klaas või kile?

Kõigepealt tuleb teha üks põhimõtteline otsus – kas kaitsta oma mobiili õhema ja nõrgema, kuid vähem märgatava kaitsekilega või paksema ja tugevama, kuid rohkem silmatorkava kaitseklaasiga.

Esimene kaitseb kriimustuste eest, teine aga nii kriimustuste kui ka löökide eest. Paraku on klaas oluliselt kallim kui kile.

Teine valik – õige suurus

Kilesid mõned osavamate sõrmedega kasutajad lõikavad ka ise parajaks, kuid pole põhjust – kui valid kile õigele ekraanisuurusele, pole vajadust suurt tööd kääridega teha.

Suurus on väga oluline – kui kile on liiga väike, siis saavad ekraani ääred ikka kriimustatud, mustus hakkab kileäärte taha kogunema ja varem või hiljem hakkab kile narmendama. Liiga suur kile aga tuleb kergesti ära ja kogub samuti mustust serva alla.

Vajalik on ka ekraanikaitse libisemisvastane kate, et paigaldatud klaas ära ei libiseks.

Tahvelarvutitele mõeldud universaalne kate on abistava ruudustikuga, et saaks lõigata oma tahvlile just õigete mõõtmetega katte.

Kolmas valik – tugev kaitse

Kaitseklaas peab kaistma telefoni võimalikult hästi ja jääma ise samas võimalikult nähtamatuks. Selleks on olemas spetsiaalsed kriimustus- ja mustuskindlad nanokatted, mis ei lase sõrmejälgedel tekkida ning taluvad tugevat mehaanilist mõjutamist.

Näiteks iFacez´i kaitseklaasid on 0,3 mm paksusega, mis on parim kompromiss võimalikult õhukese, kuid samas piisavalt vastupidava vahel.

Mida võtta?

Universaalsete kaitsekilede valik on lai – alates 4,3-tollistest kuni 5,5-tollisteni ning kõik vahemikud on kaetud:

Suuremad kaitsekiled on tahvlitele ja neid on võimalik lõigata suurema vahemiku seadmete jaoks sobivaks. Näiteks selle Trusti universaalse tahvelarvutitele mõeldud kaitsekatte võib paigaldada 7-12,2 tollisele ekraanile ja karbis on neid kaks tükki (hind Klicki poes 17,99 eurot).