Rubriigi toob sinuni 

Kuidas teha väiksem arvuti sama suure ekraani ja klaviatuuriga?

Sülearvutite areng piirdus aastaid vaid kiirema protsessori ja suurema kõvakettaga. Muus osas suuremat revolutsiooni ei toimunud. Nüüd aga võib öelda, et miskit toimub ka arvutite korpuse juures – nii nagu uute mobiilidega, et ääred lähevad õhemaks, ekraanid suuremaks, aga korpuse mõõtmed ei muutu. Kasulikku pinda tuleb rohkem.

Nii on ka HP uue stiilse metallkorpusega arvutiga HP Envy 13 i5 (hind 899,99 eurot ehk tavahinnast praegu 299 eurot odavam), mis on lisaks ekraanipinna paremale ärakasutamisele kitsamate äärte arvelt ka klaviatuuri osas ruumi hästi ära kasutanud. Klahvid ulatuvad peaaegu servast servani, mis tähendab, et väiksemal süleril pole sellepärast klahvid väiksemad.

HP Envy 13 hiireplaat on samuti väikese arvuti kohta ebatavaliselt suur. Sellel saab hiirt liigutada väga täpselt ning puutetundlik plaat reageerib ka mitme sõrme viibetele.

Õhuke ultrabook palju ühendusvõimalusi ei paku, sest süler on ülimalt kompaktne, mis ei jäta lisadele just palku ruumi. Pealegi kasutatakse mobiilseid üliõhukesi arvuteid põhiliselt liikvel olles ja ohtralt lisaseadmeid nende külge ei ühendatagi.

HP Envy 13 pakub ühendusvõimalustena üht USB Type C pesa, kahte USB 3.1 porti, universaalset 3,5 mm kõrvaklapipesa ja micro-SD kaardi pesa. Kiire WiFi 802.11 b/g/n/ac ühendus on tagatud, samuti Bluetooth, sõrmejäljelugeja, veebikaamera ja Bang & Olufseni logo kandvad kõlarid.

Ülikerge arvuti kaalub vaid 1,3 kg, kuid aku kestab sellest vähesest kaalust hoolimata kuni 14 tundi. HP on disainis otsustanud eristuda teistest alumiiniumkorpusega arvutite tootjatest, sest kõik ümaramate äärtega alumiiniumikorpustega arvutid on üsna sarnased ühele tuntud USA tootja masinale. HP disainikeel on kandiline – teravamad servad mõjuvad luksuslikult ja selgelt eristuvalt.

Mida veel ühelt mobiilse inimese kergelt sülerilt tahta? Muidugi piisavalt kiiret protsessorit, parajalt palju mälu ning tööks mõistlikku graafikakaarti. Sel mudelil on 8 GB mälu, kiire 256 GB välkmäluketas (SSD), NVIDIA GeForce MX150 graafikakaart ja Windows 10 operatsioonisüsteem.

HP Envy 13 sobib väga hästi kõigile liikuva eluviisiga kasutajatele – äriinimestele, tudengitele, kaugtöö tegijatele, sest on vastupidav ja metalse korpusega, vaatamata kergele kaalule ja väikestele mõõtmetele väga hea (ja suure) klaviatuuri ning korraliku 13,3-tollise ekraaniga. Kui see arvuti omale praegu e-poest soetada, siis saab lisaks veel ligi 300 eurot odavamalt.