Rubriigi toob sinuni 

Kui juhtmed kammitsevad: kolme tüüpi kõrvaklapid, mis vabastavad kaablite kütkest

Juhtmevaba elu on juba igal pool meie ümber – klaviatuurid, hiired, WiFi kõlarid, kõik on piiravatest kaabliühendustest vabad. Ka kõrvaklappidel on üks tülikas segaja taskusse või kotti kulgev juhe, millest saab vabaneda.

Õnneks on olemas juhtmevabad kõrvaklapid – mõned sobivad kõige paremini sportijale, teised mugavaks filmi nautimiseks, kolmandad aga passivad pähe siis, kui oled reisil, aga ümbritsevat müra kuulda ei taha.

Spordiklapid, et joostes ei takerduks juhtmetesse

Aktiivse eluviisiga inimesele sobivad juhtmevabad kõrvaklapid on tavaliselt kaelataguse juhtmega, et isegi kõige energilisema liikumise korral need ei kaoks ega kukuks maha.

Kõrvaklapid ühenduvad lihtsalt üle Bluetoothi sinu telefoniga ning sõltuvalt äpist, mida treeningutel kasutad, mängivad kas muusikat Spotifyst või mujalt ja annavad näiteks Endomondo äpist infot tempo, pulsi, ringiaegade jne kohta.

Ühed sellised on „kaelavõru“ ja juhtnuppudega Skullcandy Method Wireless kõrvaklapid.

Üle pea klapid – klassika muusika ja filmide nautimiseks

Selgelt on kõige mugavamad ja kõige traditsioonilisemad nö üle pea käivad mikihiireklapid, mis tänu suuremale kõlarielemendile ümber kõrva suudavad pakkuda paremat helielamust, sügavamaid basse, puhtamaid kõrgeid sagedusi.

Sellised kõrvaklapid on raskemad ja toetuvad mugavalt pealaele, kuid ei sobi eriti ringi rahmeldamiseks, sest jäävad sportides ja muudmoodi aktiivselt liikudes ette ning võivad peast kukkuda.

Mõnusad ja stiilsed Bose Soundlink Wireless II kõrvaklapid  mängivad ühe laadimisega 15 tundi järjest. Bluetoothita, kuid ikkagi juhtmevabad Sony MDR-RF811RK klapid on koos oma helisaatjaga, mis edastab raadio teel kvaliteetse signaali otse kõrvaklappidesse.

Ära lase müral end reisil olles väsitada

Kui olla pikal reisil auto, bussi, laeva või lennukiga, on kõige suuremaks väsitajaks pika paigal-istumise järel närvesööv mürafoon: mootorimüra, nutvad lapsed, inimeste kõne jne.

Et reis vähem väsitaks, tuleb end pidevast mürast eraldada. Veelgi stressivabam on seda teha juhtmevabalt.

Tavaliste kõrvaklappidega muusika valjemaks keeramine ei aita, kuna vali muusika on pika aja vältel sama mõjuga nagu iga teine müra. Appi tulevad müravastased kõrvaklapid, mis aktiivselt kuulavad ümbritsevat ning kustutavad liigse müra enne, kui see kasutaja kõrvu jõuab.

Suured üle pea kõrvaklapid, mis müra hästi summutavad ja aktiivselt ümbrust kuulavad, on näiteks KitSound Immerse klapid. Väga kvaliteetse heli eraldamine ükskõik millisest kõrvalisest mürast on aga kallis. Bose QuietComfort 35 ja Sony MDR-1000X klapid kuuluvad selles valdkonnas tippklassi.