Rubriigi toob sinuni 

Kui jäätiseputka jääb liiga kaugele – akuga jäätisemasin!

On puhkuste tippaeg. Väljas valitseb ligi 30-kraadine kuumus. Tahaks jäätist, kuid poed jäävad liiga kaugele. Mida küll teha? Siin on lahendus.

Meil on akupangad, mobiilid, autokülmkapid ja terve päeva kestvad õhukesed sülerid, kuid ühel hetkel pole neist kasu, sest ainuke kinnisidee on selles palavuses midagi jahutavat saada. Kui oled rannas, kus liigub ringi jäätisemüüjaid, pole probleemi. Kui igavled linnas, kus asfalt sulab või seda pannakse maha tolmu ja lärmi saatel mõnel rekonstrueeritaval magistraalil, siis pole ka probleemi – poed on ka selle tolmu sees kättesaadavad.

Kuid väga paljud inimesed on just nüüd maal, kus saab linnakärast puhata. Paraku pole seal igal ajal kõiki neid hüvesid võtta, mida talvel kontoris või koolis käies kohe käeulatusest leiab. Tuleb ise hakkama saada.

Ja ise hakkama saamiseks on olemas huvitavad masinad.

Ariete Party Time’i liitrise jäätisemasinaga (58,99 eurot) võib igaüks kodus valmistada just nii palju jäätist, kui vaja. See käib sügavkülma abiga nelja kuni kaheksa tunniga. Maitseained on igaühe enda fantaasia järgi lisatavad, ise võib ju kasvõi küüslaugujäätist teha. Jäätise tegemise ajal saab rosinaid juurde panna, nii et mustab. Ja see töötab ka taimse piima ja koorega.

Ariete jäätisevalmistaja pole tavaline köögimasin, vaid sellel on ka aku, mis jäätisemasinate juures pole just tavaline. Liitiumaku toel saab koorest koheva jäätise ka ilma elektrijuhtmeta, mida on tülikas sügavkülma ukse vahelt välja tuua. Aku kestab kuni viis portsjonit jäätist ehk viis ühekilost portsjonit. Siis tuleks laadida.

Seejuures on seadme enda kaal vaid 0,72 kg ja kõrgus 13,5 cm. Kui oled kauges puhkekohas, pole mingi probleem jäätisemasin sinna kaasa võtta.

Kui jäätis valmis, lülitub seade automaatselt välja. Siit on ka näha Ariete Party Time’i põhimõtteline erinevus võrreldes poolautomaatsete seadmetega, mille anumat tuleb eelnevalt sügavkülmutada. Automaatsel seadmel pole vaja millegi pärast muretseda peale masina sügavkülma pistmist.

Kõik jäätisemasina osad on kergesti eemaldatavad ja pestavad, anum on roostevaba.

Ühe kilo plombiiri retsept on järgmine: kolm munakollast, 30% koort 400 ml, 3,2% piima 150 ml, suhkrut 150–170 grammi ja vaniljesuhkrut üks teelusikatäis. Segada ei ole kõike seda vaja, kuna jäätisemasin hakkab ise segama.

Seega pole jäätise valmistamine enam kuigi keeruline, kui masinad ise teevad ära põhitöö. Nelja tunniga, mille jooksul võib õues päikest nautimas käia, saabki jäätis juba valmis ja jäätisemasin on valmis järgmise portsu tegemiseks. Akut jätkub kasvõi terveks päevaks jäätisetootmiseks.

Vaata, kuidas üks jäätis valmib sellest videost: