Rubriigi toob sinuni 

Kõige odavam pulsikell ja kõige kallim nutikell – mis neil vahet?

Mida teha kellaga käe peal, millel on Bluetooth-ühendus taskus asuva nutikellaga? Suur osa vastajatest pakub kindlasti, et randmelt võiks vaadata telefoni saabunud sõnumeid ja saada teateid, kui midagi juhtub: helistatakse, saadetakse sõnum või mõni äpp annab midagi teada.

Põhimõtteliselt teevad neid elementaarseid asju, mida paljud tahavad (eriti trennitegijad) ka pulsikellad, mille kunagine peamine ülesanne oli südamelööke lugeda ja samme samuti. Nende kahe näidu põhjal tegi iga trennitegija oma järeldused juba ise.

Vaatamegi, mida pakub kõige odavam pulsikell ning kui palju neist parem on kõige kallim nutikell.

Xiaomi Mi Band 2, must – 34,99 €

Xiaomi Mi Band 2 on pulsikellade klassika. Seda ihaldatakse ja ühtlasi on see mudel ka üks tuntumaid Hiina pulsikellasid siinkandis. Põhjusega, sest kell on tõesti mugav ja lihtne, nii pulsi kui sammude mõõtmist peetakse üsna täpseks.

Kunagi probleemiks olnud helistaja numbrinäidu puudumine on tarkvarauuendusega ka kõrvaldatud ja Mi Band 2 teeb kõike, mida ka ühelt elementaarselt nutikellalt oodatakse.

Seade ühildub Androidi ja IOS-iga, kus saab äpi kaudu ka pikemaajalist statistikat jälgida ja treeningut planeerida.

Mustvalge LED ekraaniga pulsikella aku töötab ligi 20 päeva, tiheda kasutamisega võib arvestada umbes paari nädalaga. Hea olekski oma kell regulaarselt täis klaadida, siis aku on kaitstud ja ootamatuid akutühjenemisi ette ei tule.

Pulsimõõtjale ei saa äppe lisada ja selle ekraan on enamasti mustvalge ja ahtake, kuid suur osa vajalikke võimalusi on olemas, et oma sportlaskarjääri arengut jälgida. Lisaks ka magamine – kell jälgib une pikkust ja kvaliteeti ning mobiiliäpp salvestab selle ilusa graafilise statistikana.

Nutikella võib panna meelde tuletama liikumisvajadust, kui oled liiga kaua ühe koha peal istunud, samuti antakse teada, kui ühendus nutitelefoniga katkeb.

Apple Watch Series 2 Edition 38mm, keraamiline – 1499 €

Sellise hinna juures on suur roll keraamilisel korpusel (ja muidugi ka luksusel), sest tavalisi Apple Watchi nutikellasid leiab ka palju odavama hinnaga. Series 2 Editioni korpus on täiskeraamiline, tehnoloogiaks on keraamilise pulbri kuumusega kokkupressimine ühtlaseks tugevaks massiks – nii, nagu sünnivad looduses ka teemantid, kuid mastaap on teine (teemantite jaoks on vaja oluliselt suuremat rõhku). Korpusele antakse siidjasmatt pind päris teemantipuruga lihvides. Koos safiirklaasiga on see üks maailma tugevamaid kellasid.

Apple Watch 2 on iPodiga ühilduv ja seda saab kasutada muusika kuulamiseks otse nutikellast. Telefonis on ka oma GPS, mille ülesandeks on säästa telefoni akut ja arvestada liikumist vastavalt liikumisstiilile: kõndides, joostes või rattaga.

Treeningu järel on võimalik oma iPhone’i pealt vaadata täpselt läbitud rada ning treeningu kogu infot. Kell on veekindel ja talub kuni 50 meetri sügavuseni sukeldumist, spetsiaalsete helilainetega lüüakse pärast vesi ka membraanikambritest ära.

Kui juba keraamiline tipphinnaga nutikell käe peal, siis miks mitte hoida edaspidi kokku joogatreeningutest ning õppida hoopis tasuta hingama nutikella äpi abiga.

Muidugi teeb Apple Watch ka kõiki neidki asju mis pulsikellad, kuid lisavõimalustega. Näiteks oskab vastav äpp analüüsida südame rütmi ja annab teada, kui midagi on korrast ära. See võib olla elupäästev lisavõimalus.