Rubriigi toob sinuni 

Kõige odavam ja kõige kallim tahvelarvuti – mis neil vahet?

Tahvelarvutite hinnad ulatuvad kahekohalistest neljakohalisteni – selge see, et ka nende masinate sisu on päris erinev. Vaatame, mida pakub kõige odavam praegu Klicki poes müügil olev tahvelarvuti ja kui palju rohkem saab suurusjärgu võrra kallima tippklassi tahvliga.

Denver 7″ TAQ-70312 – 59,99 eurot

Denverist on ilmselt mitte just paljud kuulnud, sest tehnoloogiaportaalides ei kiputa seda tootjat kuigi tihti mainima, kuna testitakse pigem ikka tippmudeleid. Samas on poodides kindlasti just Denveri üliodavaid tooteid käes hoitud ja kaalutud, enne kui kordades kallima bränditoote poole pöördutud.

Kuigi bränd ise on juba olemas olnud 1990. aastast (nüüd vanematele ja keskealistele inimestele ilmselt midagi meenub, näiteks muusikakeskused ja kassettmakid?) ja firma peakorter asub Taanis, on tootmine siiski Hiinas ja suurimateks klientideks põhiliselt supermarketid.

Välimuselt on Denver TAQ-70312 väga sarnane Google Nexus 7-ga: samasugused ümarad nurgad, hõbedane kant servades ja kumer tagakülg. Denver on Nexusest siiski paksem ja pakub järgmisi tehnilisi näitajaid: 7-tolline puutetundlik ekraan 1024 x 600 pikslit, neljatuumaline 1,2 GHz protsessor, Android 6.0, 1 GB mälu, 8 GB välkmälu, microSD kaardipesa, WiFi b/g/n, Bluetooth.

Tahvlil on veel kaks kaamerat – ees 0,3 megapikslit, taga 2 megapikslit. Ühendusvõimalus on microUSB-ga ja 3,5 mm kõrvaklapipesaga.

Nagu näha, midagi tippklassist just pole, aga mõelgem, mida saab supermarketist sama raha eest? Kõik hädavajalik on tahvlil olemas, lapsi lõbustab, sest Google Play pakub kõiki vajalikke äppe natuke vanema põlvkonna Androidile, saab ka videokõnet teha ja Youtube´i vaadata või veebis surfata. Suurim mure on ilmselt see, et mälu on väga vähe. Tuleb osta suurem microSD kaart.

Apple 12,9″ iPad Pro Wifi + LTE 512GB – 1399 eurot

Kõige kallim ja kõige võimsam tahvelarvuti ongi Apple´ilt – maksab rohkem, kui enamus meie arvuteid, teeb aga sama palju, kui mõni tippklassi süler.

Võrdlus on täiesti kohane, sest 12,9-tolline ekraan ongi juba nagu kergematel ja õhematel süleritel, lisaks saab magnetiga tahvli külge klõpsata täisklaviatuuri, mis toimib ka ekraanikaanena ja tahvli toena.

Retina ekraan on 2732 x 2048 piksliga, tagakaamera 12 megapikslit (esikaamera 7 MP) ja filmib 4K kvaliteedis. 64-bitine A10X Fusion protsessor saab hakkama ka rohkem jõudlust nõudvate töödega, näiteks pildi- ja videotöötlusega. Põhimälu on 2 GB, välkmälu aga 512 GB ehk keskmise kõvaketta jagu. WiFi toetab kiireimat ac-standardit, olemas on Bluetooth, GPS koos GLONASS-iga, kõrvaklapiliides. Muidugi ei maksa unustada kiiret mobiilset LTE andmesidet, mida see mudel samuti toetab. Aku kestab 9 tundi.

Üldiselt on see tahvel mõeldud pigem nõudlikule palju ringi liikuvale kasutajale, kelle jaoks on vaja nutiseadme järele haarata igasugustes olukordades. Kui sülearvutiga peab maha istuma ja korraks aja maha võtma, siis tahvliga saab töötada ka püsti ja igas asendis. Seda saab kasutada esitlusvahendina, infotahvlina, joonistuspinnana, teksti sisestamiseks ja piltide töötluseks. Retina ekraan on piltide ja video jaoks ülimalt selge ja ehedate värvidega.

Kõiki teisi tahvelarvuteid, mis jäävad nende kahe vahele, vaata siit.