Rubriigi toob sinuni 

Isegi kaks ratast on liiast: Segway üherattaline

Millise tasakaaluliikuriga linna avastada või tööle kulgeda, kui vahepeal oleks vaja ka kuhugi siseruumidesse minna või ühistransporti astuda? Tavalised mitmerattalised elektrisõidukid võivad olla küll väga mugavad ja kiired, aga neid käe otsas transportida on siiski pisut ebamugav. Üherattalisega seda probleemi pole – selle saab näppu võtta nagu väikese ümmarguse kohvri.

Üherattaliste elektrisõidukite Mercedeseks võib nimetada Segway Ninebot ONE S2 liikurit (hind 799,99 eurot), millel käivad pealseismise jalatoed kenasti kokku ja nii ongi transpordiasendis see kulgeja üsna kompaktne ükskõik kuhu kaasa võtta, kus edasi veereda ei saa. Aku kestab kuni 30 kilomeetrit, seega kui jaksad nii pikalt püsti seista ja tasakaalu hoida, võid ükskõik millises Eesti linnas ühest otsast teise ilma laadimata jõuda. Kui edasi-tagasi, siis peaks ka piisama peaaegu kogu Tallinna katmisest.

Kaalupiirang 120 kg on rohkem, kui enamusel elektritõukekatel ja kaherattalistel tasakaaluliikuritel, maksimaalne kiirus 24 km/h on samuti juba peaaegu ohtliku maksimumpiiri lähedal.

IP54 standardile vastav kaitse tähendab, et midagi ei juhtu kerge vihmasaju korral, aga lausa vette ei maksaks siiski sõidukiga tükkida. Tootja pakub, et transpordivahend oleks sobilik 16-60-aastastele, aga mõistagi pole siin ei ülem- ega alampiiri, kõik sõltub igaühe võimekusest. Laste jaoks võib ehk see 11-kilone ratas liiga raske olla ja liiga kiire ka.

SEGWAY Ninebot ONE S2 on mobiiliga ühenduses üle Bluetoothi ning äpi kaudu saab vaadata oma kulgemise statistikat, laadida alla uut püsivara ning isegi leida sama sõiduriistaga sõpru lähinaabrusest. Sõbrad leitud, võib nad kutsuda erinevaid väljakutseid vastu võtma ja võistlema.

Vaata, kuidas üherattalisega sõita: