Rubriigi toob sinuni 

Hädavajalik must kast keskküttega tuppa: Stadleri õhuniisuti-puhasti

Kui väljas on külm, siis tähendab see, et keskkütteradiaatorid on kuumad. See kuivatab õhku, mis aitab küll ära hoida hallitust, kuid liigne kuivus pole samuti tervisele hea. Aitab seade, mis teeb õhu puhtaks ja niisutab ka.

Stadler Form Oskar (hind 139,99 eurot) on musta kasti kujuline õhuniisutaja, mis sobib hästi moodsasse interjööri. See on üsna suur, mis suudab hooldusvabalt (s.t vett ja õlisid tihti juurde kallamata) töötada üsna kaua iseseisvalt ning hoida õhu hingamiseks parajana.

Seadmel on 3,5-liitrine veemahuti, millest jätkub päevadeks (kulu kuni 370 grammi tunnis). Filtrid puhastavad õhku, aroomi saab lisada õlisahtli kaudu. Soovitatav on kasutada naturaalseid, mitte sünteetilisi õlisid.

Stadler Form Oskar sobib väga hästi magamistubadesse, sest on väga vaikne (saab valida kahe kiiruse vahel), võimalik on ka indikaatortuled ööseks välja lülitada. Niiskuse protsenti saab ise käsitsi valida.

Kui valitud niiskusprotsent on saavutatud, lülitab Oskar end ise automaatselt välja. Kui õhufiltreid on vaja vahetada, siis annab masin sellest teada ja kui vesi otsas, saab sellest samuti märguandega teada.

Oskar sobib kuni 25-ruutmeetrise 125 kuupmeetrise) toa niiskuse reguleerimiseks ja õhu puhastamiseks. Müra poolest kõlbab seda seadet hästi kasutada ka vaiksetes ruumides, sest kahe kiirusega ventilaatori saab panna puhuma öörežiimis praktiliselt hääletuna, mis ei sega magamist.

Sobiv suhteline õhuniiskus toas peab olema vahemikus 40%-60%. Keskküttega korterites võib talvel langeda õhuniiskus alla 30%, mis tekitab ebamugavust ning limaskestade ärritust. See on samuti halb nii nagu liigne õhuniiskus, aga seda aitab kõrvaldada õhuniiskuse reguleerijaga niisuti-õhupuhastiga.