5 nippi ja peidetud Facebooki lahendust, mida sa tõenäoliselt veel ei teadnud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Turvalisuse suurendamiseks mõeldud funktsioon riivab samal ajal Facebooki kasutajate privaatsust.

Facebook on võrdlemisi suur osa paljude inimeste igapäevasest elust. Kohati on see nende eludega isegi nii läbi põimunud, et korraldatakse lausa üritusi, mille sisuks on Facebookist mõni aeg eemal olla. Ent Facebooki juures on ka mõned lahedad nipid, mida on võimalik kasutada kas lihtsalt naljategemiseks või enda kasutajakogemuse parandamiseks.

Turvalisus

Selge on see, et tänapäeval tasub muuta kõik enda kontod nii turvaliseks kui võimalik. Hea viis selle tegemiseks Facebookis on sisselogimismärguannete paigaldamine. Selleks tuleb Facebooki turvalisusätetes leida lahter “Sisselogimise teavitused”.

Selle kaudu on võimalik seadistada asi nii, et Facebook saadab sulle iga kord teavituse, kui kuskilt tundmatust kohast sinu kontosse sisse üritatakse logida.

Kuidas sünnivad võltssõnumid

Siin pole tegu küll niivõrd nipiga, vaid näitega sellest, mida on võimalik teha – ning miks tasub olla eriti skeptiline selle suhtes, mis Facebookis levib.

Nii mõnigi ilmselt mäletab Facebookis levinud pilti Eesti presidendivalimiste kampaania ajal, kus justkui oleks keegi Siim Kallasega rääkinud. Selliseid asju on aga väga lihtne võltsida. Üks lihtne viis on kasutada lahendust, mis lubab muuta teksti nii sinu kui ka teiste Facebooki lehtedel ning ka sõnumites.

Selleks tuleb Facebookis olles kirjutada URL-i lahtrisse “javascript:document.body.contentEditable=’true’; document.designMode=’on’; void 0” ning vajutada klahvi Enter. Nüüd on võimalik muuta kõiki tekste lehel, näiteks panna Mark Zuckerberg tööle Geeniuse tehnoloogiaportaali heaks – see on näide hoiatamaks selle eest, mida on võimalik teha.

Keel

On loogiline, et Facebook laseb kasutajatel muuta keelt, milles nad saiti kasutavad. Samas on keelesätete hulka peidetud ka paar humoorikat lahendust. Näiteks võib muuta kõik enda Facebooki teksti nii-öelda piraadikeelseks, kus kogu tekst Facebookis kuvatakse kasutajale ingliskeelses piraadi murdes.

Teine variant on keerata kogu tekst Facebookis tagurpidi, kasutades keelelahendust “Upside down”. Selle tegemiseks tuleb minna keelesätetesse ning klikata valikut “Muuda”.

Abiline ignoreerimisel

Paljude elus leidub inimesi, kellega eriti suhelda ei taha. Facebook pakub lahendust nende vältimiseks ka internetis.

Selle nipiga saab keelata konkreetselt kasutajalt sõnumite vastuvõtmise. Selleks tuleb sõnumite lahtri juures minna sätetesse ning valida “Täpsemad seaded”. Järgnevalt on võimalik lahtrites valida täpsed isikud, kelle sõnumid on soovimatud ning need edaspidiseks blokeerida.

Filtreeritud sõnumid

Filtreeritud sõnumeid oleme juba osaliselt Geeniuses katnud, kuid siiski on jätkuvalt tegu vahva nipiga, mida tasub järele vaadata.

Nimelt filtreerib Facebook osa sõnumeid, mis kasutajatele saabuvad, ning need ei ilmu tavapärasesse sõnumite voogu.

Üldiselt kipuvad seal olema reklaamid või rämpspost, aga võib vabalt ka olla sõnumeid vanadelt tuttavatelt, kes ei ole kasutaja sõbralistis. Seega soovitame seda alajaotust uurida. Selleks tuleb minna Facebookis enda sõnumite juurde ning võtta vasakult ülemisest nurgast lahti valik “veel” ning sealt “filtered”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.