Tahad üle terve maja muusikat kuulata? Võimalusi selleks on rohkem kui küll

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Muusika on leidnud tee väga erinevatesse seadmetesse. Nutitelefonid, tahvelarvutid, telekad, nutikõlarid. Kuid kodus olles ei taha sa tõenäoliselt kaasas tassida oma telefoni, kui majas ringi liigud, lisaks pole selle kõlari helikvaliteet ka teab mis uhke. Õnneks on tänaseks loodud mitmeid erinevas hinnaklassis lahendusi, mis võimaldavad muusikat mängida igas toas, korraga ning kõike seda läbi oma nutitelefoni kontrollida.

Sonos

Ilmselt on kõik, kes koduse muusikasüsteemi peale mõelnud on, ühel või teisel hetkel Sonose nime näinud. Sonos oli pikka aega mitme toa helisüsteemide turuliider. Mugav kasutajaliides, hea disain ning suurepärane heli tagavad selle, et muusikat saab esitada sinu lemmikteenusest ja lemmikkohas. Sonose kõlareid on erinevaid, alustades ühendussüsteemist, mis lubab juba eksisteerivaid kõlareid Sonosega ühendada, ning lõpetades kodukino kvaliteedis 5.1 helisüsteemiga.

Sonose kõlarid ühenduvad internetiga üle wifi või läbi kaabli ning neid kontrollitakse spetsiaalsest Sonose rakendusest. Sonos töötab mitmete muusikateenustega, nagu Spotify või Apple Music, lisaks on võimalik kuulata ka oma arvutis või telefonis olevaid lugusid. Sonose miinuseks räägib vaid kõrge hinnaklass, kõlarite hinnad algavad 190st eurost.

Bose Sound Touch

Kõlarite ja kõrvaklappide tootja Bose on samuti mitme toa helisüsteemi arendanud. Oma olemuselt on see Sonosele sarnane, võimaldades kuulata sama muusikat erinevates ruumides, grupeerida ruume nii, et üks ja sama lugu mängib mitmes toas või mängida sama muusikat läbi kogu maja. Bose kõlarite eeliseks on aga ka see, et neil on lisaks wifile ka Bluetooth ühendus, mis võimaldab muusikat esitada ka neil, kel telefonis Bose Sound Touch äppi ei ole.

Ka Bose’i hinnaklass on kallimate killast, alates umbes 199st eurost.

Google Cast

Odavama, kuid sama võimalusterohke külje pealt, leiame Google’i, kes on oma Chromecasti ja Chromecast Audio abil toonud mugavad striimimisvõimalused mitmetesse seadmetesse. 30 eurot maksev Chromecast Audio on pisike ümmargune karp, mis üht otsa pidi on wifi kaudu internetis, teist otsa pidi aga mõne sinu kõlari küljes.

Chromecast audiot saab kontrollida läbi erinevate rakenduste – viibides Chromecast Audioga samas wifis, kuvatakse näiteks Spotify rakenduses võimalus ühenduda välise seadmega. Kui sul on mitu erinevat Chromecast Audiot, on võimalik need Google Cast rakenduses kokku ühendada ning luua samasugune helipilt mitmesse ruumi. Kõike seda on võimalik kontrollida ka Google Home või Google Home Mini nutikõlariga, mis samuti muusikat esitada ning Chromecast Audiotega suhelda oskab. Lisaks toetab nutikõlar ka Bluetooth ühenduvust, nii et muusikat on võimalik mängida mistahes seadmest, juhtmevabalt.

Amazon Echo

Google Home’iga konkureerib Amazoni Echo nutikõlarite seeria. Kõlareid on eri suuruses, pikast ja parema heliga Echo+-ist kuni pisikese ümmarguse Echo Dotini välja. Kõik kõlarid oskavad häälkäsklustele reageerides mängida muusikat erinevatest teenustest nagu Spotify, Amazon Music või Deezer, lisaks on neil ka Bluetoothi tugi.

Echo Doti eeliseks räägib see, et lisaks tema enda sisemisele kõlarile on seadmesse sisse ehitatud ka heliväljund, mille abil võib Echo Doti külge ühendada välised ning parema kvaliteediga kõlarid. Hiljuti tuli Amazon välja ka uuendusega, mis lõi Echodele mitme toa toe. Nüüd on võimalik mitu Echot kokku grupeerida ja kuulata sama sisu mitmes seadmes korraga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.